Wpis z mikrobloga

@Uncontrollable24: kasa za przyjmowanie kogoś idzie do właściciela i te 3600 zł za 3 osoby jest kasą jako taką bo trzeba już udostępnić całe mieszkanie, duży pokój, dać jeść, zapłacić czynsz. Ktoś chyba sobie widzi w tym jakiś zysk, którego nie ma i na dodatek nie wiadomo czy to już działa. Kilka miesięcy i ci ludzie będą musieli decydować co robić bo kasa się skończy.
Oczekiwanie na mieszkanie komunalne to świetny
  • Odpowiedz
won do pracy to bedzie kasa. Mogę z moich podatków dać na Ukraińców uciekających przed wojną. Nie mogę dać na polskie madki siedzące na dupie z bombelkiem i ciągnące kasę z każdego miejsca.


@mystery_26: dasz na jedno i na drugie i masz #!$%@? do gadania w tym temacie hehe
  • Odpowiedz
@marcinpodlas8: mam nadzieje ze pierwsi beda w kolejce Ukraincy. Do mieszkania, do pracy, do wszystkiego. Przed wojna praca tez u nas byla a te #!$%@? nieroby teraz placza ze pracy nie znajda. Dyskusja na inny temat ale jest przeciwny wszelkim swiadczeniom, 500+ itp. Masz 2 sprawne rece i nogi to #!$%@? do pracy. A jak cie nie stac to nie rob bachora.
  • Odpowiedz
@marcinpodlas8: Ukraincy tej pracy szukaja. Wiadomo ze trzeba im pomoc stanac na nogi, nawet jak zaczna pracowac w przyszlym tyg to do I wyplaty daleko. A madki ktore sie teraz obudzily siedza na dupie i nic nie robia od dluzszego czasu.
  • Odpowiedz
Nie chce zabrzmiec jak onuca, ale proszę mi wytłmuaczyć, bo coś nie rozumiem: na jakiej podstawie my musimy Ukraińcom zapewniać więcej niż minimum bezpieczeństwa, pożywienie, miejsce do spania (w jakichs szkolach, ośrodkach etc.), pomoc w znalezieniu pracy i zalegalizowanie pobytu?
Oni nie wiem, są niezdolni by znaleźć pracę i po jakimś czasie samemu stanac na nogi i sie utrzymac ze swoich pieniedzy (i z socjalu jaki maja tez Polacy, np 500+)?
  • Odpowiedz
@mystery_26: moim zdaniem w ogóle nie powinno być czegoś takiego jak jakieś mieszkania komunalne czy socjalne nawet nie wiem czym to się różni. Dlaczego jeden musi #!$%@?ć na mieszkanie kilkanaście lat i zakładać sobie pętlę kredytową na szyję a drugi z czapy dostaje tak cenne dobro od państwa czy tam miasta.
  • Odpowiedz
na jakiej podstawie my musimy Ukraińcom zapewniać więcej niż minimum bezpieczeństwa, pożywienie, miejsce do spania (w jakichs szkolach, ośrodkach etc.), pomoc w znalezieniu pracy i zalegalizowanie pobytu?


@Hugolina: bo u Polaków wajcha zawsze musi być odchylona do oporu. Albo full nienawiść Wołyń, bandera etc. albo miłość ponad wszystko i pomaganie nawet wlasnym kosztem a jak tego nie popierasz to jesteś onuca.
  • Odpowiedz