Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 37
Żebym dobrze zrozumiał ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Wykopki (wiadomo, nie wszyscy ale pojawia się to dość często) próbują forsować narrację, że nie powinniśmy pomagać Ukraińskim kobietom i dzieciom bo Ukraińcy trzy pokolenia temu dokonali mordu na Wołyniu.

Jeśli ktoś sugeruje aby pozostać obojętnym na rzeź cywili w sąsiednim kraju i motywuje to "historycznym rozliczeniem" to jak się różni moralnie od sprawców tamtego mordu?!

#ukraina #wolyn #upa #polska #historia #bandera #rosja #wojna
  • 15
  • Odpowiedz
że nie powinniśmy pomagać Ukraińskim kobietom i dzieciom bo Ukraińcy trzy pokolenia temu dokonali mordu na Wołyniu.


@PanBulibu: najgorszy scenariusz dla Rosji, to integracja narodów Polski, Ukrainy i Białorusi. Także pewnie 80% ruchu w sprawach Wołynia itp w polskim internecie wychodzi gdzieś spod Petersburga xD
  • Odpowiedz
@PanBulibu: Nie widziałem zadnych postów które uderzają w kobiety i dzieci bo banderą, ale widziałem o ukraińskich żołnierzach którzy walczą pod naszywkami i flaga bandery, chyba coś manipulujesz.
  • Odpowiedz
@PanBulibu: Pamiętać można, a nawet należy. Jednak uważam, że trzeba przede wszystkim pomagać słabszym. To cywile, których dotknęła wojna. Może jest to najlepszy czas na wyciągnięcie ręki i pojednanie. Mam nadzieję, że jak wrócę do siebie to po pobycie w Polsce i uzyskanej od nas pomocy to "banderę" wspominać będą tylko jako zbrodniarza.
  • Odpowiedz
@Heekate: są są, pojawiają się głosy co jakiś czas, czy powinniśmy im tak ofiarnie pomagać, skoro był Wołyń itd.

A to że są tacy co walczą pod znakami nawiązującymi do Bandery, to też nie ma się co dziwić.
Ciężko nad tym elementem zapanować, ale będzie czas (oby), że Ukraińcy sami będą starali się ich ukrywać i nie będą ukrywać zażenowania, jak się dzieje w przypadku wujka alkoholika podczas dużych imprez
  • Odpowiedz
@PanBulibu: to nie wykopki tylko ruskie trole, żeby wprowadzić zamęt albo pisowskie trole, żeby napluć na Konfederację.
Wołyń - pamiętamy, ale to nie ma nic wspólnego z pomaganiem i przyjmowaniem uchodźców.
  • Odpowiedz
  • 0
@ZarabianieNaMenelu istnieje ale oni patrzą na to inaczej niż my, tak jak w Azji na komunizm bo był troszkę inny.

@PanBulibu ja nie widzę takich postów, bardziej ludzie się martwią a polski rząd też nie ma żadnych planów. I to zdrowe myślenie bo zaraz jak sankcje zaczną działać inflacja wywali to co z Polakami? A większość tych postów co piszesz to właśnie pytania "co w sumie dalej".
  • Odpowiedz
@PanBulibu: ja nie jestem w ogole za zabijaniem , za wojna bo zawsze odbija sie na najbiedniejszych , ale narracja typu ze prezydent mowi ze nie maja krwi na rekach to sciema na swiat. Moja babcia z moja ciocia malutka chowala sie po lasach, jej siostre zabrali na roboty do niemiec , brat mlodszy z nia byl. We troje uciekali przed tym strasznym czyms. Dziadek moj przeszedl caly front. Wielu
  • Odpowiedz
@dewille: No coz, jak bandera sie pojawi na samochodach to samochody beds sie psuły ( ͡° ͜ʖ ͡°) np szyby będą wypadać albo lakier będzie się samoistnie rysować ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@PanBulibu: Niestety. Wejdź na facebooki młodych Ukraińców. Tych z którymi pracujesz albo tych, których właśnie poznałeś bo przyjechali do Polski po tym jak zaczęła się wojna. Pełno polubień o banderze i temu podobne nacjonalistyczne syfy. Sprawdź napewno kogoś stamtąd znasz.
Te filmy z youtube jak Poroszenko i Zelenski nazywają UPA bohaterami to pewnie też robota narodowców albo Putina? Albo dzieci ukraińskie śpiewające pieśni o banderze, OUN UPA,SS Galizein itd.
Banderyzm
  • Odpowiedz