Wpis z mikrobloga

@Dpdp: Bo nigdy z tym trudności nie było. Wypełnia się jeden papierek z dnia na dzień i nie tylko nie trwało to miesiącami, co wystarczyło podejść z tym wypełnionym drukiem (na którym są wypełnione podstawowe dane i adres zamieszkania w tym czasie) i pesel był przyznawany w tej samej chwili. Obecna trudność jest w ilości osób. Nadawanie numeru pesel zawsze było do załatwienia w godzinę. Wypełniałam takich dokumentów dziesiątki dla
  • Odpowiedz
@AlwaysAbroad: Ja tez i robię to od kilku lat nadal. Zero problemów. Składałam oświadczenie do up, od razu po uzyskaniu (dzwoniłam zawsze o przyspieszenie, skracalo to czas zawsze) składałam dokumenty do wojewody i inspektora. Wszystko elegancko i w terminie. Potem z tymi dokumentami ktoś wracał na ukraine, wbijał się w kolejkę (tu jest akurat trudność i trzeba być ogarnietym człowiekiem i zapłacić łapówkę, inaczej jest to mało możliwe i wydłużone,
  • Odpowiedz
@snorli12: Ukraińcy przybyli do Polski na 2 tygodnie, a mieszkania dostaną na 6 miesięcy! Skandal! Przecież jak powszechnie wiadomo Ukraińcy wyjeżdżają z terenu ogarniętego wojną, zagrożonego bombardowaniem, ostrzelaniem, szabrowaniem, ale po 2 tygodniach wracają do ciepłego mieszkanka, żeby rano wstać do pracy

  • Odpowiedz
@nicnieslyszalam: dam przyklad, obywatel Laosu w zwiazku malzenskim z obywatelka Polski. Zlozenie dokumentow, 2 miesiace sprawdzanie przez policje i straz graniczna (przyjechala pod ich dom i wypytywala sasiadow), wywiad z pracownikiem inspektoratu - umowiony termin kolejny miesiac oczekiwania, kolejne 2 miesiace oczekiwanie na decyzje, po decyzji kolejny miesiac na wyrobienie karty pobytu (w miedzyczasie meldunek i pesel).
  • Odpowiedz
@AlwaysAbroad: Nie nadludzie, a należeli do całej grupy krajów o tego typu procedurach, które były dość proste dla każdego z nich. Moim zdaniem i tak zbyt przesadzone, bo Ukraińców zatrudniało się już od kilku lat w ogromnej ilość. 40% moich pracowników jest z Ukrainy i zawsze byli pracownikami pierwszego wyboru z powodu zwykłej i uczciwej pracowitości.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mmafame: mało inteligentni ludzie złapali baita. XD
Szczera prawda, a żaden nawet nie zapoznał się z ustawą. Jeden typ, to mnie na fb mało nie zaje..., jak zacząłem tłumaczyć.
  • Odpowiedz
@snorli12: cóż za zdziwienie. Pani Michalina przecież należy do znanych kont szurowskich, które uważały, że szczepionki zabijają ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No kto by pomyślał... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz