Wpis z mikrobloga

Cześć, mam pytanko. Jak podłączyć frezarkę 4 kW kabel 5 żyłowy, gdy w gnieździe są 4 wtyki w tym PE i N razem? Czy takie zabezpieczenia DC/AC są odpowiednie do 6.2 kW? Bo heblarka z której robię deski ma więcej TFLOPsa mocy niż ps4

#cyberpunk2077 #pv #fotowoltaika #stolarstwo #ps4 #cyberpunkowadeskadokrojenia #aferadeskowa
Exenex - Cześć, mam pytanko. Jak podłączyć frezarkę 4 kW kabel 5 żyłowy, gdy w gnieźd...

źródło: comment_1647158991V3ivOWJwQuXqfDc0WXAKul.jpg

Pobierz
  • 17
@Exenex w sumie to silnik a ja na silnikach się nie znam :p ale dla działania silnika 3 fazowego wydaje mi się wystarczy obciążęnie z PE. Zależy jak kable w maszynie podlaczone(pe i N) musisz doczytać bo to nie moja brocha BD wołaj #elektryka
@Exenex:
1)Silnik 3 fazowy jest silnikiem który nie potrzebuje przewodu neutralnego i uziemiającego ponieważ suma prądów się zeruje przy równym obciążeniu faz? (przewód zerowy jest przewodem bezpieczeństwa)
2) Czy gdyby przewód uziemiający był by podłączony to prąd by mnie nie kopnął?
3) Co w przypadku kiedy fazy nie są równomiernie obciążone bo np pod jedną fazę jest podłączona jeszcze grzałka 2kw. To znaczy że prąd musi się wyrównać i taki silnik
@Exenex: Nie ma nic złego w TN-C - czyli przewód ochronny (Terra) jest połączony (Combined) z Neutralnym. Prawie. w urządzeniach w których istnieje ryzyko wibracji może dojść do sytuacji, gdzie poluzuje się przewód neutralny.

Wtedy mamy fazę na obudowie, bo T i N są połączone razem, N jest odcięte, i przez obciążenie silnika mamy L na obudowie.
Dlatego warto jednak wbić szpilkę i uziemić. jak masz starą instalację, to w garażu
dr__slim - @Exenex: Nie ma nic złego w TN-C - czyli przewód ochronny (Terra) jest poł...

źródło: comment_1647164388uRCHlW0jfgEMWQEoLE4F5S.jpg

Pobierz
@majsterV2: jej twórca groził użytkownikom sądem za jej krytykę oraz za umieszczanie jej w memach, następnie sporo osób zaczęło go trollować na co reagował agresją ( ͡° ͜ʖ ͡°)