Wpis z mikrobloga

@mamut2000: tak na szybko, grawitacja Słońca to 28 razy więcej niż na Ziemi, teoretycznie ten samochód powinien się spłaszczyć zanim w ogóle cokolwiek na niego spadnie. To tak, jakby położyć na niego coś, co waży 40-50 ton, może nie na dach, ale i tak powinno go rozprasować. Czyli raczej fake news.
  • Odpowiedz
@tomtom666: Zawsze podziwiam ludzi, którzy w głowie symulują fizykę lepiej niż program na komputerze (BeamNG.drive w tym przypadku). ;P
Przykładowo rozważ sobie sam dach, który może ma masę rzędu 50 kg. Czy te 6 słupków, na których się opiera, nie wytrzyma 1,5 tony? Przecież to z grubsza tak, jakby postawić samochód na dachu, tylko delikatnie, a nie najpierw z uderzeniami bocznymi, jak dzieje się w wypadkach.
  • Odpowiedz
@w__k: no komputer liczy tylko tak dobrze, jak dobre są dane wejściowe i algorytm. Napisałem, że nie na dach, bo on waży tyle co nic (właśnie na wypadek dachowania jest wzmacniany na tyle, by wytrzymać ponad tonę), ale już na podwozie działa nawet 50 ton.
  • Odpowiedz
@w__k: wiem, że się zapada, po prostu na moje oko powinno się to mocniej odkształcać i zapadać, silnik powinien zaszorować po ziemi, ściągnąć za sobą inne części, to wszystko jest tam razem zamocowane.
  • Odpowiedz
Może tak jest z silnikiem, tylko tego nie widać. Przecież pokrywy silnika nie pociągnie, bo nie jest z nim połączona bezpośrednio.
BeamNG.drive to tylko gra komputerowa, ale szczególna pod względem odkształceń i jedną z jej głównych atrakcji były od początku efektowność kolizji i ich podobieństwo do rzeczywistych, co sugeruje, że jednak użyte w niej algorytmy symulacji i sposób modelowania konstrukcji samochodów (dane wejściowe) nie są jakoś drastycznie niepoprawne.
w__k - Może tak jest z silnikiem, tylko tego nie widać. Przecież pokrywy silnika nie ...
  • Odpowiedz