Wpis z mikrobloga

@iErdo: mam 6 sztuk Z-2300, słuchałem Z-5500 i Z-906 (następca, gorszy).

Do dudnienia spoko z tymi malucieńkimi satelitkami, ale jak chodzi o jakość to używane Microlaby 7C/9C do dostania w podobnych pieniądzach wciągają je nosem mimo że to 2.0. Przy czym satelity tam są dużo większe niż sub z komputerowych logi

Do muzyki nawet nie ma porównania, to zupełnie inne ligi. Jedyny wyjątek gdzie widziałbym zastosowanie tych Z906 to filmy z
@iErdo: Jak chcesz to muzyki nie do filmów czy żeby coś grało przy kompie, imo lepiej byś wyszedł na tym jakbyś kupił wzmacniacz i tanie kolumny, chociaż nie słyszałem jak grają te logitechy, więc nie chcę pochopnie stawiać ich koło gówna.
imo lepiej byś wyszedł na tym jakbyś kupił wzmacniacz i tanie kolumny


@Ibanez_: za 6 stów to ciężko o dobrze grający wzmak + kolumny, nawet jak mówimy o sprzęcie retro. No i też nie każdy potrzebuje sprzętu tej wielkości

chociaż nie słyszałem jak grają te logitechy, więc nie chcę pochopnie stawiać ich koło gówna.


@Ibanez_: nie grają jak najgorsze gówno, ale grają gorzej niż Edifiery/Microlaby w tej samej cenie

Akurat
@Atreyu: wow, super, dzięki bardzo za obszerną odpowiedź, to chyba faktycznie nie warto i pójdę w stronę microlabów. A takie może trochę prymitywne pytanie - jak z głębią basów porównując 7C do Z907? Które lepiej dadzą radę przy muzyce elektronicznej?

Właśnie chciałbym je na biurku, więc kolumny plus wzmacniacz odpada bo za duże gabarytowo no i cena właśnie
@iErdo: jak chodzi o pytanie czy jest jebnięcie, to tak - jest jebnięcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Różnica między nimi jest właśnie największa przy muzyce. Basu (głównie z uwagi na rozmiar) głośników w 7C nie brakuje bez dedykowanego głośnika niskotonowego. Jest tyle ile być powinno, w razie czego możesz go sobie na samych głośnikach podkręcić bo mają możliwość podbijania niskich/wysokich tonów.

Za to w Z906 brakuje przede
ciekawi mnie w takim razie czemu tamte logitech tak trzymają cenę


@iErdo: bo jak chodzi o "komputerowe" głośniki to była kiedyś najwyższa półka, ale takie sprzęty były "modne" 15-20 lat temu. Z906 miały premierę w 2011 (i jak na pierdziawki były b.drogie), jako bezpośredni następca Z-5500 z okolic 2006 roku. Przy czym oszczędzono na ich produkcji, bo panel nie ma już wyświetlacza a same głośniki grają gorzej niż starszy model

Jako
@Atreyu: Jeśli chodzi o głośność to po prostu zastanawiam się o domówkę / imprezę w ogrodzie, które lepiej stworzą klimat właśnie głębokiej muzyki, a nie płytkiego pierdzenia z satelitek (bo obecnie też mam stare satelitki Creative), ale tu już domyślam się, że Solo
@iErdo: te Logitech to właśnie takie lepsze stare Creativy (miałem między innymi x230, x530, x540), to jest właśnie mniej więcej takie granie jak chodzi o sygnaturę dźwięku. Tylko trochę lepsze jakościowo i z większym subem

Do napędzenia domówki Solo będą dużo lepsze. To już prawie jak małe kolumny

Lepiej na imprezę to chyba tylko gdybyś kupił osobny wzmak + jakieś tanie stare kolumny w stylu Altusów. Tylko że nawet przy starych