Wpis z mikrobloga

Czy ktoś wie lub ma przecieki kiedy startuje w tym roku Moja Woda 3.0?

Napisałem początkiem lutego maila do WFOŚiGW i dostałem taką odpowiedź:

"Dzień dobry,

Termin nowego naboru w 2022 roku nie jest jeszcze znany. Trzeba obserwować stronę Funduszu i doniesienia prasowe.

Koszty kwalifikuje się od dnia 01 czerwca 2020 r. pod warunkiem, że przedsięwzięcie na dzień złożenia wniosku o dotację nie zostanie zakończone. Niezależnie od daty podjęcia przez Fundusz decyzji o dofinansowaniu, jest 12 miesięcy od daty złożenia wniosku o dotację na realizację zadania i 10 miesięcy od daty decyzji o dofinansowaniu na rozliczenie zadania. Dotacja jest wypłacana na zasadzie refundacji, więc zadanie musi być zrealizowane, odebrane od wykonawców (protokoły odbioru końcowego!), zafakturowane oraz opłacone za materiały i usługi. Na końcu składa się wniosek o płatność z załączonymi w.w. dokumentami.

Wzory dokumentów rozliczeniowych i wniosek o płatność znajduje się na stronie internetowej: https://beneficjent.wfosigw.rzeszow.pl/wymagana-dokumentacja-1 . Proszę szczegółowo zapoznać się z „Procedurą realizacji pomocy w ramach programu MOJA WODA” – tam jest wszystko szczegółowo wyjaśnione.



Z poważaniem



Eugeniusz Marcol

Koordynator Przedstawicielstwa"

#mojawoda #dofinansowanie #budownictwo #budowadomu