Wpis z mikrobloga

@corryand: W Austrii rosyjska ruletka. W większości miejsc pomimo napisów że obowiązuje 2G nikt tego nie kontroluje. Dzisiaj byłem na lotnisku Schwechat w Besucherwelt i zero kontroli, w Schwechat w Flip lab nawet maski ludzie nie nosili natomiast na Praterstern starsza para kupowała kawe i oczywiście zostali poproszeni o Nachweis.
W zeszły weekend podobnie z muzeum technicznym a w muzeum kolejnictwa w Strasshof na zadupiu przy 3 autach na parkingu musiałem
@asstung: @yale: dzieki wielkie ;) jeszcze poczekam jak ta sytuacja sie rozwinie do wiosny/lata. Najlepiej byloby jakby zarowno bylo malo przypadkow covida i male ryzyko zarazenia i aby nigdzie nie sprawdzali tych certyfikatow czy tez testow bo to tez meczace i kosztowne by co 48h czy ile by tam wymagali robic ten test by miec wstep wszedzie..
@corryand: wczoraj byłem w Burgenland i nigdzie nie pokazywałem covid-pass a byłem w restauracji, zamku (Forchenstein), Reptillien Zoo i na basenie. Jedynie na zamku pani bardzo prosiła o założenie masek podczas zwiedzania a w pozostałych miejscach można było bez masek chodzić. Więc myślę, że będzie tylko lepiej z każdym dniem.