Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mirki i Mirabelki,

Może ktoś miał podobne doświadczenie...

Wdarł mi się ból w twarz, który promieniuje i przemieszcza się...początkowo na dolną szczękę ( zęby 5,6 lewy dolny łuk) potem na górną (ból trwa od 7 dni). Początkowo, w zależności od pozycji (stojąca, siedząca, leżąca) przemieszczał się.
W miarę upływu dni, po wizycie u dentysty i rozwierceniu 6 - nic nie znalazł(by była próchnica czy też kanałowe leczenie przeprowadzić), zalecił wizytę u laryngologa i przyjść za dwa tygodnie.

Od razu zaznaczę, że miesiąc się leczę u laryngologa ponieważ mam nieżyt nosa (prawdopodobnie tło alergologiczne). Laryngolog przepisał mi nimesil, sprawdził uszy, dał skierowanie na TK zatok.

W międzyczasie byłem na nartach, gdzie przewiało mi ucho ale otolangin pomógł (2 dni stosowania) było to ponad 3 tygodnie temu.

Ból jest na tyle uciążliwy, że nie mogę spać 3 dobę...dzisiaj udało się usnąć na kilka godzin po oddaniu krwi (kreatynina do TK). Jedyne co mi pomaga usmiezyc ból to zimna woda w jamie ustnej, przez co dużo płynów przyjmuje.

Nadmienię, że żadne NLZP nie działają(ketonalu nie próbowałem)...wczoraj nad ranem zdesperowany (po oddaniu krwi na badanie) wpuściłem krople do ucha i dzięki temu zasnąłem...pomyślałem że znalazłem źródło więc wykupiłem duomox po przyjęciu jednej dawki + ibuprom + solpadeine w ogóle nie działa...krople w ucho również...już nie wiem co mogę spróbować...tk mam we wtorek...gorączki nie mam...jestem wręcz zdesperowany, wycieńczony i szukam czegokolwiek co mogło by naprowadzić na źródło tego problemu...może ktoś miał podobne przeżycie?

#medycyna #kiciochpyta #pytanie #gorzkiezale #niewiemjaktootagowac

P.S nadmienię, że przy paleniu ból się potęguje również.
  • 5
@Burza92: Miałem ostatnio dokładnie identyczne objawy, wydane tysiące na diagnostyke i leczenie, przyczyny nie znaleziono - z czasem sam zniknął. Trzy miesiące wyjęte z życia. Nawet pozbyłem sie wszystkich ósemek na samym początku ale to też nie było to.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@majorski: mam dwie zatrzymane, na dole. Byłem u chirurga szczękowego, rzecz jasna po zrobieniu pantografu. Powiedział że to nie jest przyczyną moich laryngologicznych problemów (wtedy konsultowałem nieżyt nosa). Ogólnie, nie pocieszyła mnie Twoja historia - 3 miesiące...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@majorski: @kaniula okazało się, że przeżyłem umieranie siódemki górnej...dobrze, że TK nic nie wykazało. Także informuje by na przyszłość ewentualnie znać dodatkowa diagnozę ;)