Wpis z mikrobloga

Przecież to jest jakiś pat.
Ruskom zostało 250tyś ludzi i około 90% sprzętu, Ukraińcom zostało prawie 300tyś ludzi i 90% sprzętu + zabunkrowane miasta.
Zbrodniarze nie mają szans zdobycia UA, a Ukraina nie ma czym wyprowadzić ofensywy w okolice Mariupola.

Przecież to może trwać i trwać, zachód będzie dosyłać broń UA, ruscy będą dosyłać, aż w końcu nie będzie metra na Ukrainie, żeby się o trupa lub rozwalony czołg nie potknąć.

Same cuda z bronią biologiczną i chemiczną pokazują, że ruscy już brzytwy się chwytają.
Tylko #!$%@? nie odpuszczą, i będą dosyłać tam rakiety i ginąć tysiącami.

Obecnie jedyna możliwość, to interwencja Chin, albo zielone światło od Chin dla NATO, żeby zrobili porządek.

Bo niby jak inaczej ma to się skończyć?
#ukraina #wojna
  • 41
@mango2018: tak jak mówisz nie skończy się prędko, pucz to wątpliwa sprawa, może seryjny samobójca ale też jakoś marnie to widzę, ingerencja NATO lub Chin to już może być grubo w okolicach 3WW ( ͡° ͜ʖ ͡°)
NATO jesli się ruszy ofensywnie to bedziemy mieli konflikt światowy - dlatego teraz to wygląda jak wygląda. Dalej wszyscy myślą, że temat zamiecią pod dywan. NATO wie, że to spowoduje totalny armagedon polityczny i szczegolnie gospodarczy, stąd niepewne jeszcze decyzje.
@mango2018: Ruskim skończy się kasa na zabawę i zwiną zabawki, putin zachoruje na ołowicę, rosjanie się zbuntują w końcu, ruskim bedą coraz bardziej szwankować linie zaopatrzenia i braki w paliwie i amunicji będą dotkliwsze, w wyniku działania MTS rosja straci prawo veta w radzie bezpieczeństwa ONZ i wejdą wojska rozjemcze pod egida UN, rosja zbankrutuje i wiele innych możliwych rozwiązań jest nadal w grze.
@mango2018: Możliwe że wcale nie tak długo. Kluczowe jest by ten konflikt nie trwał dłużej niż 2 miesiące od teraz, bo tyle mniej więcej potrzebuje minimalnie rosja na duże mobilizacje. A patrząc na to co się dzieje moim zdaniem 2 miesiące to będzie całkowita zapaść ich gospodarki w tych warunkach. Więc szansa jest na wyjście takie które pozwoli nawet odzyskać donbas i krym.
Kluczowe jest by ten konflikt nie trwał dłużej niż 2 miesiące


@houk: Tylko jak to zrobić?
Ukraińcy się zajebiście bronią, ale nie są w stanie przejąć frontu.
W takim układzie sił, wojna może trwać latami.
@mango2018: Brak paliwa i amunicji czyli rozwalanie linii zaopatrzenia, w tym sa dobrzy i jeszcze 2 tygodnie i zaczną sie poddania oddziałów ruskich masowe. tak obstawiam.
@mango2018: Stary gratuluje. Twoja "analiza" to top 3 najgłupszych wypowiedzi na temat tego konfliktu na tym portalu.

Dodatkowo oparta na danych wziętych totalnie z d...

Zamiast odpowiadac - polecam poszukać na youtube goscia ktory nazywa sie Jarosław Wolski. To znany i ceniony ekspert (nowa technika wojskowa, autor ksiazek i publikacji o wschodzie) - w przystępny i zrozumiały sposób, bez propagandy i emocji analizuje ten konflikt i mozliwe scenariusze. Posłuchaj - odpowiada
skąd te dane? Z tego co ja [nawet nie] liczyłem, to ruskie mają jakby nieograniczone zasoby nowych żołnierzy. Czy zginie 100tyś, czy 200 to nie robi Putinowi różnicy, bo wcielić może takich nawet i milion. Demografia sama w sobie.


@galopujacypasikonik bez przesady, Rosja ma 150 milionow ludzi. Niemcy mają połowę z tego a są o ileż mniejsze. A taka np Nigeria ma 200 milionow ludzi!
Także nie mają nieskończonej armii i poborowych.
@mango2018: No nie bardzo :) Skad i co niby rosja ma dosylac? Jak to co miala najlepszego juz rzuciła..
Powołac poborowych? Xd ich tez trzeba wyposazyc. Przeciez ledwo im sprzetu wystarczylo na ta 150tys armię. Po kilku latach przygotowan...

I nie ma zadnego impasu - wojna skonczy sie w momencie jak zachod (stany ) uzna ze rosja sie juz wystarczajaco osłabiła. Bedą ukraincom tak długo dostarczac sprzet i informacje wywiadowcze az
No nie bardzo :) Skad i co niby rosja ma dosylac? Jak to co miala najlepszego juz rzuciła..


@tour-azore: No właśnie nie.
Rosja użyła 25% jednostek lądowych.

I widzisz, tu jest to: o co chodzi?
-cała flota bombowców stoi i czeka
-ponad 300 rakiet Iskander z Królewca, czeka.
-flota robi #!$%@? jakieś śmieszne akcje

Ostatnio wyciekło info, że Putin się #!$%@?ł, bo użyto kilka super drogich rakiet, których rosja ma niewiele
@mango2018: w sumie to nawet urocze - ta twoja nieznajomosc tematu.

Nawet nie chce mi sie punktowac kazdej twojej bzdury wiec skupie sie tylko na twoim "glownym argumencie" czyli liczebnosci armii. (pomijam fakt ze mylisz pojecia jednostki ladowe z ogolna liczebnoscia sił zbrojnych)

Liczebnosc armi rosyjskiej podaje sie na ok 850 czynnych zolnierzy. I wiekszosc osob - w tym ty błednie mysli ze to 850 tys to liczba trepow z karabinami
Nawet nie chce mi sie punktowac kazdej twojej bzdury


@tour-azore: dawaj.

myslisz ze beda sciagac 100 osobowy garnizon z jakiegos zadupia na syberii na drugi koniec kontynentu?

Myślę, że ściągną 200tyś z Syberii

Autentycznie, nie widzę rozwiązania:
Ruscy nie odpuszczą, Ukraina nie odpuści.

Więc są trzy wyjścia
-Ruscy się okopią i sprowadzą środki z Syberii, niesamowitymi kosztami i pójdą na wyniszczenie
-Ukraina skapituluje
-Chiny dadzą zielone światło NATO i wojna się
@mango2018:

Myślę, że ściągną 200tyś z Syberii


XDDDDDDDDDDDD synek ale ruskie na syberii nie maja prawie wojsk. Po ch... Mieli by tam trzymac 200tys. chłopa pod bronia XDDDDDD

To co tam stało to juz przed inwazja zostało ściagniete i potem rzucone na ukraine.

Napisze jeszcze raz powoli: na papierze maja 250 tys wojsk lądowych rozsianych na obszarze 17milionow kilometrow (a w miare uzbrojonych pewnie z połowe) .

Z czego do tych
@mango2018: O i to jest postep.
Juz nie bredzisz o 200 tys dodatkowych zolnierzy.wyczarowanych z powietrza...

To teraz poopowiadaj mi na dobranoc bajki jak 300 rakiet iskander z ładunkiem konwekcjonalnym zniszczy kraj wielkosci niemiec i francji razem wzietych.

Szczególnie po tych ostatnich narzekaniach azerow ze iskandery sa praktycznie bezużyteczne i maja skutecznosc ponizej 10% xd

No i jak te 300 rakiet balistycznych trafi w rozproszoną armie ukrainska.

W sumie jestem ciekawy
Same cuda z bronią biologiczną i chemiczną pokazują, że ruscy już brzytwy się chwytają.


@mango2018: to raczej jest zagrywka na odstraszanie NATO od interwencji np w celu stworzenia korytarza humanitarnego

Czas Gra dla Ruskich. rozwalązaraz Mauriopol i wytnądo gleby obrońcó by podkopac morale UA
Potem Ruszą full siłami na Mikołajów i Dalej Odesse. a wojska UA z północy ani dygną bo są związane.
@mango2018: :) wybitny taktyk z ciebie :)
Marnować ograniczone i w ch... drogie rakiety żeby sobie postrzelać po budynkach mieszkalnych...

To ile tych rakiet będą potrzebowali żeby zrównać z ziemią 836km2 zabudowy kijowa i 603.548km2 powierzchni ukrainy :))))?

Plus za konsekwencję - mało kto po takim łomocie brnąłby dalej w urojenia i robił z siebie idiotę jak ty...
:) wybitny taktyk z ciebie :)


@tour-azore: a dziękuje

To ile tych rakiet będą potrzebowali żeby zrównać z ziemią 836km2 zabudowy kijowa i 603.548km2 powierzchni ukrainy :))))?


Wystarczy kilka w osiedla.

robił z siebie idiotę jak ty...

Możemy dalej dyskutować, ale poprzedni komentarz usunąłem, bo nie mam ochoty na wyzwiska.