Wpis z mikrobloga

Z cyklu #niepopularnaopinia, to ciekaw jestem, ile wojen musi jeszcze wybuchnąć, żeby wykopki, czytelnicy Onetu i inni niedzielni aktywiści, również w Europie, zauważyli, że chińskie pieniądze i bliskowschodnie pieniądze to dużo większy problem, niż pokazówka z Abramowiczem, która toczy się od lat i jak rozumiem jest świetny moment, żeby przykryć nią, że wydało się, że Torysi dostawali jakieś dziwne pieniążki z Kremla i biedni nie wiedzą, co to i za co te pieniążki.

INB4 Ruska onuco, reee:
Dzieci Ławrowa bawią się przez nikogo nie niepokojone w swoich londyńskich apartamentach, tymczasem redaktorki sport.pl są wstrząśnięte, że jak to OBRZYDLIWI kibice skandują nazwisko gościa, który przez 20 lat genialnie zarządzał tym biznesem i zrobił dla brytyjskiego sportu, lokalnej społeczności i promocji kobiecej piłki więcej, niż wszyscy brytole razem wzięci. Nie wiem, może tak to, że mają trochę szersze widzenie świata, niż to, co rano przeczytają na fejsiku, że rosja be (zupełnie zresztą słusznie, ale to inny temat).

INB4 Ruska onuco 2:
Tak wiem, jeden z 9000 biznesów Abramowicza produkował stal pancerną = właściciel udziałów został listownie poinformowany, że to na wojnę, bo jak wiadomo zbrojeniówka działa tylko z myślą i w czasie wojny, xD
Poza tym redaktorka napisała, że to tak naprawdę Putin kupił klub, ps. to prawda.

Konkluzja jest taka, że o pochodzenie i etyczność pieniędzy pytamy tylko wtedy, kiedy nam wygodnie, pamiętajcie, xD

#pilkanozna #chelsea #premierleague
  • 5
OBRZYDLIWI kibice skandują nazwisko gościa, który przez 20 lat genialnie zarządzał tym biznesem i zrobił dla brytyjskiego sportu, lokalnej społeczności i promocji kobiecej piłki więcej, niż wszyscy brytole razem wzięci


@Warzywo: Zawsze można postąpić godnie a robienie prowokacji gdy mamy minutę wsparcia w kierunku Ukrainy to jest patologia.
@Kristof7: Żeby była jasność - nie chodzi mi o sytuację, o której piszesz, bo tutaj faktycznie nawet śmieciarka nie pomoże, ale dziś był artykuł o tym, że skandowali normalnie w trakcie meczu z Norwich, co imo jest ok, ale widać nie dla wszystkich. Może "nie wypada", ale nie wypada się też wypiąć na wszystko, co Abramowicz obiektywnie zdziałał.

Sam nie wiem co o tym sądzić, bo mam wrażenie, że ten ostracyzm
@Warzywo: Cały świat a przede wszystkim Europa się obudziła, że wpuścili Rosjan do siebie szerokim strumieniem. Londyn przez lata był rozkupowany przez rosyjskich oligarchów. Wiedeń rozdawał obywatelstwo za odpowiednio wysokie inwestycje w nieruchomości, w podobny sposób operował Cypr. Co do piłki nożnej to mamy nie tylko Rosjan ale i Katarczyków którzy "współpracowali" z Talibanem, teraz w BPL mamy Saudyjczyków którzy siłą swoich służb zamordowali nieprzychylnego im dziennikarza Jamala Khashoggiego.

Co do
który przez 20 lat genialnie zarządzał tym biznesem i zrobił dla brytyjskiego sportu, lokalnej społeczności i promocji kobiecej piłki więcej, niż wszyscy brytole razem wzięci.


Ale odleciałeś, tutaj chyba miałeś samą Chelsea i co najwyżej jej lokalną społeczność.

Konkluzja jest taka, że o pochodzenie i etyczność pieniędzy pytamy tylko wtedy, kiedy nam wygodnie, pamiętajcie, xD


@Warzywo: Konkluzja jest taka, że gdybyś nie był fanem Chelsea to byś robił tak samo jak
@Pustulka: Czo, xD
Zwrócę uwagę, że nie każdy tutaj jest nastolatkiem a mój "ból dupy" sprowadza się do tego, że bardzo śmieszy mnie aktualne przebudzenie tzw. opinii publicznej z powodów, dla których, jak chyba większość wtedy, byłem mocno sceptyczny wobec faktu, że klub, któremu kibicuję, kupuje jakiś szemrany bogaty ruski. Skoro potrzeba było 20 lat i kolejnej rosyjskiej wojny, żeby zacząć się przejmować tym, skąd ktoś ma pieniądze i co/kto za