Wpis z mikrobloga

Pomału chyba trzeba się szykować na scenariusz pełnego okrążenia Kijowa ( ͡° ʖ̯ ͡°) Śmiejemy się z kacapów, ale oni cały czas idą naprzód i o ile nie dojdzie do przewrotu w Rosji, to podbiją całą Ukrainę jak tak dalej pójdzie. Stracili 1000 sztuk różnej maści sprzętu, ale to jakieś 5-10% (?) tego co rzucili do tej pory, a Ukraińcy pewnie już też są mocno wykrwawieni. Blitzkriegu może i nie było, ale zaczęło się uparte rąbanie głową w mur - stara rosyjska strategia. Głów mają jeszcze dużo, a mur w końcu skruszeje.

Ja wiem, że jesteśmy wszyscy optymistyczni i trzeba mieć nadzieję i walczyć do samego końca, ale o ile NATO się nie zaangażuje bezpośrednio, to Ukraina w końcu padnie. Rosja nie zbankrutuje w 2 miesiące, a tyle wojna może nawet nie potrwać. Śmiejemy się z rubla, ale Rosja mimo wszystko jest w dużym stopniu samowystarczalna. Może i Rosjanie będą wcinać ziemniaki z pyrami trzy razy dziennie, ale z głodu nie umrą.

Jedyna nadzieja, to albo wejście NATO (ale wiemy jakie to może być niebezpieczne) albo bunt społeczny lub przewrót wojskowy.

Chciałbym się mylić i może wyprowadzicie mnie z błędu, ale te straty Rosjan mimo że ogromne i na Zachodzie nie do przyjęcia, to jednak nie są na tyle duże by w dającej się przewidzieć perspektywie wieszczyć porażkę armii rosyjskiej.

#ukraina #rosja
  • 67
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Nemrod: za ruble nie ale za surowce już tak, najpierw za surowce a potem za ziemię. Znam kilku przedstawiciwli młodego pokolenia w moskwie i z tego co mówią nie mam złudzeń że ziemniak im Wystaczy, a to ludzie którzy przed tą wojną zarabiali lepiej niż nasi programisci15k
  • Odpowiedz
@memento_mori tak długo kacapy zdobywają charków i zdobyc nie mogą A Ty mówisz że lada dzień padnie najmocniej bronione miasto w ua. Żeby zdobyć kijów musieliby ich tam wszystkich wybic z artylerii
  • Odpowiedz
  • 2
@memento_mori oni już szykują wszystko w rublach, jakieś banki swoje mają. Do tego wszystkie te zachodzenie rzeczy będą sobie ściągać z Kazachstanu. Drożej będzie, ale to wszystko. I Rosjanie mają w dupie te wojnę i średnio by ten przewrot był. Jednak liczę, że ktoś Putina #!$%@? xd
  • Odpowiedz
Bo NATO nie jest od najeżdżania na inne kraje pod zmyślonym powodem.


@hpiotrekh: Ale jest od reagowania na destabilizację sytuacji politycznej w regionie i zagrożenia dla państw paktu, jak działania wojenne innego państwa przy ich granicy, ostrzeliwanie elektrowni atomowych itd.

Serio chcesz eskalować konflikt na inne kraje, w tym
  • Odpowiedz
tak teraz kompletnie nie rozumiem co on chce tym osiągnąć, mógł Ukrainę przekupywać nie wiem, jakieś działania wcześniej wiele lat wstecz, normalnymi sposobami przyciągać na swoją stronę, rozumiałam mniej więcej jak zajął

Krym w sensie z politycznego punktu widzenia, taki straszak, a to co teraz się dzieje, no ja tego kompletnie nie pojmuje, jakie korzyści z tego ?


@Latinkasweet: No to ci odpowiem. Putin nie ma żadnej karty przetargowej poza
  • Odpowiedz
@smutny_kojot: Pytam czy jesteś w stanie poświęcić swój dom, dom swoich rodziców, pracę i cały swój majątek po to, żeby pokazać kacapom gdzie ich miejsce.

A jak już pokażesz to czy będziesz żyć w tak zniszczonym kraju jaki widzisz codziennie w wiadonosciach?

Jesteś gotów na taką zmianę z własnej woli, występując przed szereg?

  • Odpowiedz
@Latinkasweet "Powiem ci, że trochę interesuje się geopolityką, i jak wcześniej mniej więcej rozumiałam ruchy Putina, tak teraz kompletnie nie rozumiem co on chce tym osiągnąć, mógł Ukrainę przekupywać nie wiem, jakieś działania wcześniej wiele lat wstecz, normalnymi sposobami przyciągać na swoją stronę, rozumiałam mniej więcej jak zajął
Krym w sensie z politycznego punktu widzenia, taki straszak, a to co teraz się dzieje, no ja tego kompletnie nie pojmuje, jakie korzyści
  • Odpowiedz
@chlopak_z_blokow: a w czeczenii to byli przyjaźnię nastawieni do ruskich? A patrz za mordę ich trzymają.

Sory ale taki optymizm jest nieco przesadzony.
Okrąża wloza swojego kacyka zaraz otworzą jakiś obóz albo wywiozą liderów daleko do Rosji do obozów a na pozostałych będą stosować terror i zamkną ludziom usta.
  • Odpowiedz
Rosja nie zbankrutuje w 2 miesiące, a tyle wojna może nawet nie potrwać.


@memento_mori: Myślę że jeśli Rosja przejmie Ukrainę, to nikt tych sankcji nie zdejmie. Nawet po wojnie. Rosja w końcu zgnije.
  • Odpowiedz
Pytam czy jesteś w stanie poświęcić swój dom, dom swoich rodziców, pracę i cały swój majątek po to, żeby pokazać kacapom gdzie ich miejsce.

A jak już pokażesz to czy będziesz żyć w tak zniszczonym kraju jaki widzisz codziennie w wiadonosciach?

Jesteś gotów na taką zmianę z własnej woli, występując przed szereg?


@hpiotrekh: Tak, jestem w stanie poświęcić wszystko dla wolności mojej i moich dzieci, ale nie oczekuję, że zrozumie to przegryw, który będzie siedział jak szczur zagoniony do kąta do samego końca i liczył, że bandyckiemu mocarstwu odechce się odłupywać po kawałku coraz dalszych terenów, aż w końcu nie będzie miał kto i czego bronić, nawet domku twoich
smutny_kojot - > Pytam czy jesteś w stanie poświęcić swój dom, dom swoich rodziców, p...

źródło: comment_1646989741V9ETzqRXdqh6XDpRGEABBo.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
smutny_kojot: Ale nikt nas nie atakuje, więc dlaczego mamy się wyrywać?
Zostaniemy zaatakowani, to NATO będzie walczyć.

A baran jeden z drugim liczy na wywołanie trzeciej wojny światowej. I to z własnej inicjatywy. Tak na zaś xD
Wykopki to bezmózgi odcinek 2137
  • Odpowiedz