Wpis z mikrobloga

Mam problem z nawilżaczem klarta humea. Pokazuje mi zła Wilgotność (przekłamania rzędu 15-20 procent, sprawdzane trzema higrometrami). Za pierwszym razem wymienili mi filtr na nowy w ramach gwarancji i pomogło to na jakiś miesiąc (czyli tyle ile wcześniej też chodził dobrze), teraz znowu ten sam problem.. Miał ktoś może tak? Powoduje to, że nawilżacz chodzi 24/7 przy zadanej Wilgotność 45 procent i pomieszczeniu 20m2..
#nawilzaczpowietrza #agd #klarta
  • 8
@Piks0n: a jak zrobić to dobrze?
instrukcja w tej kwestii jest oszczędna, a nawet robiąc wg instrukcji cały nalot nie schodzi (moczyłem w wodzie z kwaskiem cytrynowym)
@Piks0n: dzięki popróbuje, w tym komencie napisali od 8 do 30 minut JEDNA STRONA, a w instrukcji jest DO 8 minut. Dość istotna różnica.
Ogólnie żałuje, że jednak nie kupiłem Xiaomi, bo strasznie #!$%@? jest z tym filtrem jednak. Myślałem, że "dopłacam" za filtr, żeby mieć względny spokój i jakieś właściwości bakteriobójcze wody, natomiast odkąd go mam to cały czas jakiś problem z nim jest.
@outkay: O to w sumie przydatna uwaga, bo się nie mogę zdecydować czy kupić klarta czy xiaomi. Xiaomi wydaje się mieć lepszą apkę i brak filtra, ale klarta też miała pare plusów.
@Piks0n: w xiaomi duży też minus to niby pieprzące się bodajże czujniki poziomu wody czy czegoś tam..
ale w sumie w klarcie też mi się zepsuł już higrometr :D
ja oczekiwałem, że to będzie proste urządzenie plug&play, a już łatwiej niż to by było chyba codziennie pranie robić i rozwieszać :D
Jakbyś się zdecydował jednak na klartę to mogę Ci sprzedać :d
@acdc2052001: Kupiłem ten xiaomi, ale to jest strasznie mało wydajne, nie wiem czy to kwestia xiaomi czy na ogół tych nawilżaczy, ale średnio sobie radził z pokojem 16m2 tamtejszej zimy. Wystarczyło, że miałem uchylone okno i musiał praktycznie chodzić cały dzień na full żeby utrzymać 40-45%. Przy zamkniętym, wiadomo, dawał rade wyciągnąć te 50%, ale to bez sensu jak nie mogę przewietrzyć pokoju. Z plusów to prosta konstrukcja i łatwe czyszczenie