Wpis z mikrobloga

Szybki szkic podczas rozmowy telefonicznej z ojcem.
Po pierwsze - ciężko mi się gada z ojcem
po drugie - ciężko mi się gada bez bazgrolenia. Ostatnio gadałam z weterynarzem i zarysowałam całą kartkę. Mam straszny problem z romowami telefonicznymi z ludźmi.
W ogóle lepiej mi się słucha ludzi kiedy rysuję, wtedy skupiam się na tym co słyszę, ale nie utrzymuję kontaktu wzrokowego. I oni myślą, że ich nie słucham. Ale kiedy patrzę na człowieka, który do mnie mówi, to moje myśli gdzieś odpływają. Wolę rysować, nie patrzeć, słuchać i rozumieć.
Żeby jeszcze ktoś tak to zrozumiał.
Tu-mleko - Szybki szkic podczas rozmowy telefonicznej z ojcem. 
Po pierwsze - ciężko...

źródło: comment_1646956052ddkeUPzCsIvXFdlOthEaoW.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@Tu-mleko też nie patrzę na ludzi co nie oznacza że ich nie słucham XD z najświeższych wydarzeń to byłam na spotkaniu, takie szkolenie grupowe z zakresu zdrowego żywienia, no i babka mówi między wierszami "ja mam takie doświadczenie że już wiem kto mnie nie słucha", czułam że mówi to o mnie, no ale kij - wciąż na nią nie patrzę. Na koniec było zadanie do wykonania i o moją pracę poprosiła
  • Odpowiedz
@angelika_tracz: Dla niektórych ludzi to jest totalnie normalne, że trzeba czymś zająć ręce, żeby lepiej się skupić (To ma nawet swoją nazwę - stimming). Albo, że łatwiej się skupić na tym co ktoś mówi nie patrząc w oczy. Ludzie powinni być bardziej świadomi, że jesteśmy różni.

Wiem co mówię, zdiagnozowali u mnie Aspergera niedawno a jako dziecko rysowałam dużo na lekcjach w szkole a miałam super oceny :D
  • Odpowiedz