Wpis z mikrobloga

Mirki, chciałem kupić analizator TSH, T3 i T4.

Zauważyłem, że bardzo ciężko znaleźć te analizatory, większość stron w ogóle nie pokazuje ceny, do wszystkich potrzebne są również specjalne, ekskluzywne paski.

Czy wszystkie laboratoria w Polsce muszą przechodzić tak ciężką drogę żeby zakupić taki sprzęt?

Bardzo możliwe również, że wprowadzam złe frazy do googla i dlatego mi nie zwraca nic ciekawego.

Czy znacie lub macie jakiś analizator godny polecenia do małego domowego laboratorium?

Szukałem na stronach polskich i brytyjskich ale często mam wrażenie, że nie wchodzę na strony, które zajmują się handlem produktami medycznymi na dużą skalę tylko jakieś malutkie, rodzinne biznesy.

Patrzyłem na Getein 1100 ale nie mogłem znaleźć nigdzie pasków do TSH dla niego.

#medycyna #laboratorium #lekarz #mirkolekarz
  • 1
@Hektorrr: Nie ma zbytnio czegoś takiego poza analizatorami POCT, a jeżeli jest to koszt samego urządzenia i odczynników przerośnie wielokrotnie koszt wykonania tych badań w laboratorium. Analizatory takie do TSH są dostępne gdzieś na rynku, zapewne trzeba się liczyć z kosztem na wejście 15 tys. zł minimum plus odczynniki.

Ani to super dokładne bo materiałem jest krew włośniczkowa zazwyczaj, doliczyć też koszt ewentualnych kalibratorów czy kontroli. I kwestia tego, że żaden