Wpis z mikrobloga

@AlcoMatt: Hej, kiedyś rozpocząłeś ciekawy wpis o Baofeng BF-T17, ale niestety usunąłeś i cała wiedza, jaką z niego można było wyciągnąć przepadła. Jedną z przyczyn, dla których nie działała twoja krótkofalówka mogła być zła wersja oprogramowania na rynek amerykański FRS 462 - 467 MHz
  • 25
Dobrze, to jednak oprogramowanie dla europejskiej wersji, ale konfoiguracja na pierwszym obrazku nie mogła być tą wczytaną z urządzenia. BF-T17 ma 16 kanałów w tym 8 powtórzonych dwa razy z DCS
@Proxima_Centauri Hej, przebrnąłem przez temat. Znalazłem zarówno soft pod wersję PMR oraz FSR, testowałem różne modele w poszukiwaniu bliźniaczego. Próbowałem kontaktować się z producentem (właściwie to finalnie nie wiem kto jest kim) gdzie było udostępnione oprogramowanie, lecz e-mail nie działa. Nawiązałem również kontakt z producentem według naklejek z krótkofalówek oraz linków z pudełka. Kontakt był pomyślny, lecz stwierdzili że jest to niestandardowy model, dystrybuowany przez kogoś innego i oni nie są odpowiedzialni
Ogólnie w internecie jest bardzo mało informacji na ten temat i pojawiają się tylko hasła odnośnie braku oprogramowania. Niestety obecnie nie mam czasu na takie sprawy, bo bym spróbował odtworzyć co tam port szeregowy wysyła i napisać jakiś prosty program aby ogarnąć konfigurację.
@Proxima_Centauri
@AlcoMatt: Hmm ciekawa sprawa, może to nie takie trudne,
spróbuję do nich zadzwonić :D całkiem fajna muzyczka +86-595-86752889
Heloł, plis kalm dołn :D akurat 5 rano u nich, może już pracują tam o tej godzinie :P
Warto zauważyć, że Chińczycy wymyślili komunikat na poczekanie, zamiast oczekiwania na linii po odebraniu.
@Proxima_Centauri Haha, na razie sobie odpuszczę bo zdecydowałem się na wymianę. Może w międzyczasie coś się wyjaśni :p Najważniejsze dla mnie aby działało. Jak będę miał więcej wolnego czasu to może wkręcę się w temat :D
@sintesi: Hej dodawaj spoilery na długie teksty.
Język można przełączyć, to chyba 3 od końca przycisk w górnym menu.
Jeśli nie ma poprawy, to niestety nie wiem jak pomoc :/

Mam plany zdekompilowac ten program i pobawić się innymi częstotliwościami (jeśli to możliwe)
@Proxima_Centauri:
Rozgryzłem!
W pliku XML należy wyedytować częstotliwości w notatniku i zamienić kropki na przecinki!
Wgrywałem programikiem CPS-T11-FRS

poniżej mój plik wsadowy:


<信道参数列表>
<信道数据
信道号="1"
接收频率="446,00625"
发射频率="446,00625"
亚音解码="OFF"
亚音编码="OFF"
发射功率="0"
宽窄带="0"
扫描添加="1"
繁忙锁定="0"
跳频="0" />
<信道数据
信道号="2"
接收频率="446,01875"
发射频率="446,01875"
亚音解码="OFF"
亚音编码="OFF"
发射功率="0"
宽窄带="0"
扫描添加="1"
繁忙锁定="0"
跳频="0" />
<信道数据
信道号="3"
接收频率="446,03125"
发射频率="446,03125"
亚音解码="OFF"
亚音编码="OFF"
发射功率="0"
宽窄带="0"
扫描添加="1"
繁忙锁定="0"
跳频="0" />
<信道数据
信道号="4"
接收频率="446,04375"
发射频率="446,04375"
亚音解码="OFF"
亚音编码="OFF"
发射功率="0"
宽窄带="0"
扫描添加="1"
繁忙锁定="0"
跳频="0" />
@sintesi: Gratuluje rozwiązania problemu i dziękuje za podzielenie się tym z nami. Ja czekam jeszcze na kabel i będę próbował się tym pobawić.

Chyba domyślam się o co chodzi, pewnie różnice w ustawieniach regionalnych między Chińskim a Polskim mają na to wpływ. Niesamowite jak niskiej jakości Soft tworzą Ci Chińczycy, przynajmniej jeśli chodzi o ten programator. Może to dlatego, że osoba która go tworzy na codzień jest programista nisko-poziomowy w c++,
@AlcoMatt: Tak, mam te Baofengi.
Jak się chce wpisać w tym programiku częstotliwości samemu to przecinka nie przyjmuje, a wartości z kropką traktuje jako błędny format i wywala komunikat błędu zmiennych .NET.
Pewnie "programista" nie wpadł na obsługę różnych ustawień lokalnych i formatowań rozdzielania dziesiętnego.
Mogłem się pobawić bo mam 2 sztuki i w jednej nagle przestał działać mikrofon. (na zestawie słuchawkowym jest ok).
Albo coś się przyhaczyło w gnieździe z
@Proxima_Centauri: Wiem - też to odkryłem (ʘʘ).
Np. w modelach BF-T3 niektóre klawisze trzeba wcisnąć 3x żeby wejść w jakąś funkcję.
Szkoda, że nie ma porządnych i pełnych instrukcji do nich bo to co dodają dystrybutorzy to zawiera chyb tylko to co sami odkryli lub opis z założeń projektu (bo wykonanie jest inne-np. uruchamianie radia FM).
Hej przyszedł mi kabel i tak jak @sintesi napisał, wystarczy zamienić kropki na przecinki i wczytać konfiguracje. Dodatkowo odkryłem opcję SCAN. Wystarczy uaktywnić ją zaznaczając w programatorze Scan - On i dodać kanały do scanowania ScanAdd.

Następnie po zaprogramowaniu, przytrzymujemy równocześnie przyciski kanał poprzedni i następny i krótkofalówka przechodzi w tryb skanowania. Zaczyna wyświetlać cyklicznie wybrane kanały i w momencie nadawania na którykolwiek z nich zatrzymuje się na nim, aż do końca
Dodaje usunięty wpis:

sintesi 5 dni temu0

@Proxima_Centauri: próbowałem tym programikiem, ale to wersja z chińskimi krzaczkami i także nie programuje właściwie. Daje radę nim sczytać ustawienia z drugiego sprawnego i po próbie wgrania na ten pierwszy-piszczący nie ma poprawy. Nadal wyświetla tylko kanał 01 i piszczy. Próbowałem też edytować plik XML z ustawieniami i jak się go otworzy to są chińskie krzaczki-można przetłumaczyć google na wersję angielską, ale programik nie
"Mogłem się pobawić bo mam 2 sztuki i w jednej nagle przestał działać mikrofon. (na zestawie słuchawkowym jest ok).
Albo coś się przyhaczyło w gnieździe z jackami i rozłącza mikrofon, albo gdzieś zmienia się to programowo.
Dziecko się tym bawiło i może użyło jakiejś kombinacji guzików. Te baofengi mają masę ukrytych funkcji w kombinacjach naciśnięć guzików."
@sintesi:

Hej, odkryłeś coś? do mnie właśnie przyszedł kabel z ali i dopiero dziś zacząłem
@sintesi: c*uj, jakoś naprawiłęm, nie jestem pewien tego. podłączyłem, wgrałem (z efektem failure) to co standardowo programik ma, potem odpiałem i podpiąłem kilka razy, wgrałem jeszcze raz to co chciałęm i działa.
Nie wiem jak. a może przypadkiem przy podpinaniu i wypinaniu tam coś w gniezdzie przeskoczyło no idea. Więcej nie podpinam XD