Wpis z mikrobloga

Jestem całkowicie po stronie Ukrainy, ale to jak widze gdzie wszyscy teraz piszą "w Ukrainie" zamiast prawidłowo "na Ukrainie" to #!$%@? mnie strzela, naprawdę, Polacy w tym momencie powinni mieć jakieś poczucie godności. Potrafią z powodu ze gdzieś dzieje się krzywda, kaleczyć swój język w imie czego? Całą akcję z w Ukrainie zorganizowała jakaś Ukraińska nawiedzona lewaczka, stojąc w Warszawie z transparentami. Przeciętny Ukrainiec nawet się nie zastanawia. To jest jakaś mentalność kolonialna, brzydzi mnie to po prostu.
#wojna #ukraina
  • 19
@Rudix: Tez mi jakos bardziej pasuje "na ukrainie" niz "w ukrainie". Ale kilka razy juz czytalem ze obie formy sa poprawne.

Jak juz popelniles taki wpis to moze jakies linki do slownikow, zrodel czy czegokolwiek ze jednak jedyna poprawna forma to jes "na ukrainie"?

Jak chcesz sie czegos czepiac to wypadaloby miec jakies legitne zrodla jak w koncu jest poprawnie a nie "bo mnie sie wydaje"
@Rudix: Po pierwsze zamiast zrewidować pogląd brniesz dalej broniąc poglądu którego obronić się nie da w swoich oczach będąc kagankiem oświaty w oczach otoczenia będąc durniem. Po drugie "w" i "na" jest mocno uznaniowe i nie ma tutaj zasady ponieważ użycie tych dwóch form nie od zasad zależy tylko od odczucia osoby danej formy używającej i w miarę upływu czasu "w" może się zmieniać w "na" lub na odwrót. Zdaje się