Wpis z mikrobloga

u mnie w pracy na dzień kobiet kobiety dostały 200 zł premii, ciekawe czy dzisiaj jak przyjdę do roboty to zobaczę kartkę z taką samą premią dla facetów ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:


@WybuchowyCzajnik: Ciekawe czy na te premie pociągnęli z zysków firmy, czy jakoś na lewo z waszego funduszu socjalnego? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Fidel1: Nie no, oficjalne to one są, my ich po prostu nie obchodzimy.
Ale moim zdaniem bez sensu jest to, że w Polsce obchodzimy 2 święta dla panów. Wprowadza to niepotrzebny hmm... zamęt? Przez całe dzieciństwo obchodzi się dzień chłopaka, a później przychodzi do takich absurdów, że składasz koledze z pracy życzenia na dzień chłopaka, a ten się obraża, bo on to jest mężczyzną (miałam takiego delikwenta i do dziś nie
@chomiczek_123

Nie no, oficjalne to one są, my ich po prostu nie obchodzimy.

Nie są, żaden z tych dni nie jest oficjalnym dniem ONZ.

Ale moim zdaniem bez sensu jest to, że w Polsce obchodzimy 2 święta dla panów.

Realnie to nie obchodzi się w Polsce żadnego z tych dni.

Przez całe dzieciństwo obchodzi się dzień chłopaka,

W większości nie obchodzi się dnia chłopaka, jest on "pomijany" i traktowany jak zwykły dzień.
Nie są, żaden z tych dni nie jest oficjalnym dniem ONZ.


@Fidel1: A dlaczego ONZ ma być jakimś wyznacznikiem? Oni obchodzą dzień mokradeł, świętowałeś kiedyś taki dzień? :P W zasadzie co świadczy o oficjalności danego święta? Pytam serio, bo nigdy się nad tym nie zastanawiałam. Musi być takie święto wpisane do ustawy albo coś? (Jak wpisałam takie pytanie w google to pierwszy wynik jaki wyskoczył to wikipedia - Trójca Święta xD)