Wpis z mikrobloga

@OnucaPachnaca14: A ty co? Nie podchodzisz 2 metry do ludzi, wierzysz że te gówno maseczki ze szmaty nie przenoszą wirusów?
Przecież żeby to działało to trzeba mieć nową, dobrze założoną maskę FPP3, nikt takiej nawet nie ma w szafie, na ulicy noszą szmaty nieprane od 2 lat.
Jak ty funkcjonujesz? Jesteś emerytem i siedzisz zamknięty, mieszkasz sam, bez rodziców, dzieci itp? Jesli masz z kimkolwiek kontakt to możesz się zarazić.
Myjesz
@arinkao: mówimy tutaj o stosowaniu sie do prawa które powinno obowiązywać wszystkich w takim samym stopniu. Więc dlaczego policja daje mandaty ludziom którzy w markecie nie mają maseczki a toleruje olbrzymie zbiorowiska ludzi niestosujacych się do restrykcji sanitarnych np. na dworcu centralnym? Moje życie prywatne i rodzinne w kwestii prawnej nie ma większego znaczenia, więc nie wiem czemu Cię interesuje z kim mieszkam czy przeprowadzam dezynfekcję.
@OnucaPachnaca14: Dzięki za nagłaśnianie problemu.

Piszę już od kilku dni, że koronawirus w Polsce jest trzy razy bardziej zabójczy niż rosjanie na Ukrainie.

Zgony od 24 lutego do 7 marca:
* w Polsce na koronawirusa: 1693
* cywili na Ukrainie (wedle ONZ): 406
* żołnierzy Ukraińskich (wedle Ukrainy, ekstrapolowane): 140

https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1105799%2Conz-od-momentu-rozpoczecia-rosyjskiej-inwazji-na-ukraine-zginelo-406
https://www.wykop.pl/wpis/64237745/ukraina-rosja-wojna/
@qris: Tak jak piszesz liczby dokładnie pokazują co jest groźniejszym zagrozeniem dla społeczeństwa i ludzkości dlatego dziwi mnie, że policja toleruje prowokwanie katastrofalnego w skutkach zagrożenia epidemiologicznego, przyzwolenie na olewanie podstawowych środków bezpieczeństwa jak maseczki w takim scisku ludzi to igranie ze smiercia. A ja moze mam 83 letnia babcie i martwię się, że ktoś ją zarazi więc jak ktoś jest pozbawiony empatii i ma zamiar wypowiadać się cynicznie to niech
@OnucaPachnaca14: Tylko i wyłącznie ty. Były rekordy zakażeń większość ludzi nosiło maski itd, jak widać nie sprawdziło się to i trzeba wracać do normalności, traktować COVID jako normalna chorobę. Bo to nie COVID zabił najwiecej tylko cały cyrk który blokował leczenie innych chorób. Kto się chce szczepić to się szczepi i tyle. Żyje się dalej.