Wpis z mikrobloga

Posty na redditach z początku inwazji: Rosjanie bombardują amerykańskie laboratoria biologiczne zajmujące się groźnymi wirusami.

Fact chekerzy: Teoria spiskowa, ruska i chińska dezinformacja, nie ma żadnych laboratoriów na Ukrainie

Podsekretarz stanu Victoria Nuland: "mamy obawy, że siły rosyjskie mogą chcieć przejąć kontrolę nad laboratoriami, pracujemy z Ukrainą aby zapobiec przejęciu tych materiałów przez Rosję"

https://twitter.com/michaeljknowles/status/1501322118088347650

#wojna #ukraina #spisek #bronbiologiczna
  • 5
@soulburner: W sporej części to spadek po ZSRR i ich zakładach "Biopreparat". USA po prostu fundowało znaczne projekty mające na celu likwidację patogenów oraz podciągania bezpieczeństwa sanitarnego w cywilnych laboratoriach. Prowadzi to Departament Obrony bo Departament Obrony posiada znaczną wiedzę nt. broni biologicznej i patogenów w ramach Dowództwa Badań i Rozwoju Medycyny Armii Stanów Zjednoczonych i ośrodka USAMRIID w Fort Detrick w Maryland. Tutaj mogę polecić starą książkę "Demon w Zamrażarce"
@rebel101: o, i to są ciekawe informacje, dzięki :) Faktem jednak jest, że USA traktują poważnie możliwość przejęcia tych labów przez Rosjan, więc coś tam musiano badać takiego, co może być wykorzystane w niecnych celach.
@soulburner na Ukrainie są, tak jak i u nas, laboratoria naukowe, gdzie znajdują się różne izolaty wirusów do badań i uwaga, nie jestem pewna, czy przypadkiem nie posiadają izolatów ospy prawdziwej, bo wydaje mi się, że kiedyś czytałam artykuł z jednej pracowni wirusologicznej na Ukrainie. A więc zabezpieczenie takich miejsc jest ultra ważne pod względem strategii.