Wpis z mikrobloga

Tak mi się trochę skojarzyło, chyba #bartosiak mówił, a może ktoś inny, że w przypadku Ukrainy to nie państwo zrzesza i pomaga obywatelom w tej wojnie tylko to obywatele, pomimo słabego państwa, które często ich zawodziło, utrzymują to wszystko w ryzach. To dzięki nim Ukraina istnieje, nie dzięki rządzącym.

Mam wrażenie, że u nas jest dokładnie w tym aktualnym kryzysie to samo. To nie rząd pomaga, to nie rząd się przygotował na falę uchodźców. To oddolna inicjatywa i obywatele utrzymują w ryzach państwo. Gdybyśmy mieli wywalone na tych imigrantów tak jak mają niektóre kraje zachodu to byśmy tu mieli kryzys humanitarny jakiego Europa dawno nie widziała.

Rząd mówi, że to ich zasługa, opozycja mówi, że to wszystko zasługa opozycji i samorządów.
Cała scena polityczna się myli i mam nadzieję, że kiedyś tu ktoś będzie rządził, kto zasługuje rządzić krajem, który wykazał się taką inicjatywą społeczną. Naprawdę serce rośnie jak się to widzi.

Parafrazując, Naród wspaniały, ludzie wspaniali tylko politycy #!$%@?.
#ukraina #polska #przemysleniazdupy
  • 2
że w przypadku Ukrainy to nie państwo zrzesza i pomaga obywatelom w tej wojnie tylko to obywatele, pomimo słabego państwa, które często ich zawodziło, utrzymują to wszystko w ryzach


@andrzejedude: Bartosiak nie docenia olbrzymich zmian jakie zaszły na Ukrainie od 2014 i wielkiego wzmocnienia instytucji państwowych. Przecież najlepiej to widać na przykładzie armii. To nie jest jakieś pospolite ruszenie zorganizowane na hura jak 8 lat temu. To spójna struktura, dobrze przygotowana,