Wpis z mikrobloga

Czy ktoś się orientuje jak obecnie wygląda sytuacja jeśli chodzi o pociągi #intercity na trasie Katowice - Wrocław (startującym z Krakowa) i Wrocław - Katowice (startującym we Wrocławiu)? Czy jest mega tłok? Muszę jechać za kilka dni i już jestem obsrany. Tym bardziej, że w jedną stronę to kierunek Wrocław, a z powrotem to istnieje ryzyko jechania tym pociągiem Lwów Express z Wrocławia do Przemyśla... boję się, że do Wrocławia będą tłumy z oczywistych względów, a do Przemyśla też będzie jechał tłum po swoich bliskich.

#pkp #katowice #wroclaw #ukraina #pytanie #pociagi
  • 16
@bezbekpol: też mam podobny problem, ale po przeczytaniu kilku bardzo pomocnych wiadomości na wykopie mogę podpowiedzieć - spróbuj do Wro znaleźć pociąg, który nie wyjeżdża z Przemyśla, ja zmieniłam sobie na ten jadący z Lublina, to powinno nieco pomóc, chociaż w Rzeszowie/Łańcucie na pewno sporo osób wsiądzie dodatkowo. Od Krakowa najbardziej oblężony jest pociąg jadący na Berlin, do Krakowa - ten z Przemyśla/Lwowa.

Jeśli chodzi o powrót - tu się sama
@Mashe: dzięki za sensowny komentarz ( ͡° ͜ʖ ͡°) niestety, jestem skazany na pociąg. no i właśnie, w normalnych warunkach też bym komuś grzecznie kazał się przesiąść, bo nie obchodzi mnie to, że "każdy siada gdzie jest miejsce", ale warunki nie są normalne. nie chodzi nawet o jakieś współczucie czy coś, ale o tłok, masę bagaży, hałas, dzieci itd, gdzie wręcz mniej komfortowe będzie siedzenie bez ruchu,
@bezbekpol: no właśnie, specyficzne warunki. Mi by się pewnie zrobiło szkoda i poszłabym stać, ale z drugiej - raz już jechałam stojąc z Wro do Przemyśla, dobre 7 lat temu czy coś w ten deseń, jak jeszcze pociąg jechał 9h, kiedy jest tłum taki, że nawet do toalety się człowiek nie dostanie bez problemu to wcale tak fajnie nie jest :/. Pozostaje mi trzymać kciuki za nasze miejscówki, osobiście na wszelki