Wpis z mikrobloga

Ale zaczyna się rak na facebookowych grupach "budowa domu".
Zakredytowali się idioci po korek jak stopa była tak niska, że już niższa nie mogła być (myśleli chyba, że jednak może być). Teraz zaczyna się wielki kwik, że podnoszone stopy.
Zaczynają obwiniać o stan rzeczy Ukraińców przez to, że rząd chce ich wspomóc jakimś socjalem.

#budujzwykopem #wojna #ukraina #rosja
  • 12
Zaczynają obwiniać o stan rzeczy Ukraińców przez to, że rząd chce ich wspomóc jakimś socjalem.


@k4rolex: Ja tam z zasady jestm malo wylewny i uwazam ze kazdy powinien dbac o siebie. Ale w obecnej sytuacji mam usmiech od ucha do ucha jak widze ze zajumana mi kasa idzie tam gdzie jest potrzebna a nie na sebusia, dzesike i ich brajanka :) Takie rozdysponowanie zajumanej mi kasy bardziej mi sie podoba.

Co
@k4rolex: Ale ogarniasz, że nawet jak ktoś nie brał pod korek bo miał co miesiąc spokojnie kilka tysięcy więcej to przez ostatnie kilka lat tą całą górkę mogła mu inflacja #!$%@?ć?
@gorzki99: @nophp: kasa na budowe mi się skończyła w połowie ubiegłego roku, na etapie SSZ + 50% zrobione do stanu developerskiego. Teść naciskał "bierzcie kredyt zeby szybko skonczyć". Bardzo się cieszę, że intuicja mi podpowiedziała, żeby się wstrzymać z działaniami do wiosny tego roku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@k4rolex: Mam podobnie. Idź do normalnej roboty, weź kredyt na mieszkanie w bloku (i spłacaj do końca życia sobie myślę). Z takimi ludźmi ograniczonymi umysłowo nie wygrasz.
Teść naciskał "bierzcie kredyt zeby szybko skonczyć". Bardzo się cieszę, że intuicja mi podpowiedziała, żeby się wstrzymać z działaniami do wiosny tego roku ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@k4rolex: Tak nie do konca. Kredyt sam w sobie nie jest zly. Warunkiem jest ze myslisz i wiesz co robisz.

Wszystko jest dla ludzi - myslacych.
@gorzki99: Pewnie, że nie jest zły. Uważałem, że moment jest na tyle nieodpowiedni, że nie ma sensu się pchać. Może troche na farcie, ale udało mi się, bo przy szalejących cenach nie starczyłoby nagle kredytu, a ja zostałbym z kredytem i niedokończonym domem.
Uważałem, że moment jest na tyle nieodpowiedni, że nie ma sensu się pchać


@k4rolex: Jakby wiecej ludzi myslalo przy braniu hipotecznego to nie mielibysmy teraz tej calej inby zarowno wsrod frankowiczow jak i zlotowkowiczow.

Niestety jak widac myslenie to towar deficytowy :P