Wpis z mikrobloga

Chłopaki, bo wszystko wskazuje na to że z obecnym autem (Civic viii) zostanę na dłużej, a korzystanie z transmitera który mi charczy doprowadza mnie już do szału, postanowiłem jakoś zadbać o swój komfort podróży - jaki jest najprostszy sposób na puszczanie muzyki przez bluetooth? Niestety mam przedlifta, więc nie mam wejścia AUX do którego mógłbym się podpiąć z transmiterem bluetooth, a tak jak wspomniałem chciałbym już się pożegnać z transmiterem radiowym.
Rozważałem opcje zamontowania auxa po prostu, ale to chyba całkiem sporo roboty.
Widzialem też że są jakieś emulatory zmieniarki, jak to działa i czy jest sens wydawać parę stówek na to?
Są jeszcze jakieś inne opcje żeby bluetooth znalazł się w moim radiu?
#samochody #honda #civic #ufo
  • 11
@majorkuprik: mam Transmiter z baseusa, nie najtańszy, a niestety nie spełnia moich oczekiwań. Czytałem że po montażu auxa nie ma możliwości sterowania radiem z poziomu kierownicy - jest to prawda? W sumie chodzi mi tylko o głośność, nic więcej, no ale jednak zależałoby mi na tym
@Czosnecky wszystko sie da zrobić, ale to juz wymaga wiekszej wiedzy o druciarstwie i wtedy faktycznie nie zajmie 15 minut, zamiast dawac pare stów za jakies wymysły to zawieź to do jakiegos warsztatu, byle nie januszexu i założą Ci takiego auxa za +/- 80zl na moje oko
co do baseusa sam korzystalem, nie pamiętam co to byl za model ale kosztowal 179zl i byl git, próbuj na różnych częstotliwościach po prostu
@Czosnecky: też polecam emulator zmieniarki, np. wefa. Nie wiem jak w civiku, ale w accordzie podłącza się pod specjalną kostkę w radiu.
Tu piszą, że działa z ufo. To jest przykładowy wybajerzony model. ja mam jakiś podstawowy co tylko BT ma i jest spoko.
@Czosnecky: Emulator zmieniarki to najlepsze rozwiązanie do fabrycznego radia. Używałem dopóki nie wymieniłem całego radia na takie z Androidem. Oferuje przyzwoita jakość i nie ma problemów z zakłóceniami jak transmitery. Montaż jest całkiem łatwy, ja dałem radę to zainstalować z moimi 2 lewymi rękami. Zasadniczo zdejmujesz obudowę tunelu środkowego, urządzenie wrzucasz do podłokietnika, przeciagasz kable i podłączasz wtyczkę do portu z tyłu radia.

Jak masz wersję bluetooth to po prostu łączysz