Wpis z mikrobloga

Ci co są tak chętni na przyjmowanie uchodźców w nielimitowanej ilości nie ogarniają, że to nie jest stopniowa imigracja na nagraną robotę.

Jestem ciekaw co z:
- studentami z Ukrainy, którzy będą chcieli studiować w Polsce, czy nie zabiorą miejsca Polakom
- dzieciakami, które będę musiały iść do szkoły
- mniejszymi dziećmi, które zabiorą miejsca w przedszkolach
- emerytami, na które emerytury będziemy łożyć

Jak myślicie, nie będzie z tym żadnego problemu? Jakie widzicie rozwiązania tej sytuacji? Nie przybywają do nas ludzie, którzy zaraz pójdą do pracy.

#ukraina #wojna
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

- studentami z Ukrainy, którzy będą chcieli studiować w Polsce, czy nie zabiorą miejsca Polakom


@the_mondel_2: wystarczy zobaczyć ile w tym roku było płaczu jak specjalne przywileje mieli Białorusini, wiadomo że bedzie to samo
  • Odpowiedz
@the_mondel_2: jako młody, zaradny Polak napawa mnie duma, że mogę łożyć kolejne grube tysiące na przywileje socjalne. Pragnę tylko zaznaczyć, że w zeszłym roku koleżanka chciała zapisać dziecko do żłobka, ale była 97 w kolejce, więc musiała posłać je do prywatnego, a jak wiemy to trochę kosztuje.
  • Odpowiedz
@the_mondel_2: To niech umierają. Nie nasz problem. Ważne, że Braianek pójdzie do przedszkola i mu żaden Ukrainiec miejsca nie zajmie. Ciekawe czy tego samego zdania byś był, gdyby to u nas wojna wybuchła, a nasi sąsiedzi powiedzieliby to samo. Sorry, ani ty ani twoje dzieci nie przejdą, bo zbierzecie nam miejsca w przedszkolu
  • Odpowiedz
Mistrzu. Z tej fali emigracji zostanie może 10%, maks 20% - bo im się spodoba. Bo sobie ułożą życie, bo to bo tamto.

Nie więcej, bo jakoś taka ilość wcześniej się do nas nie pchała, a duża część pewnie emigruje dalej na zachód. Wbrew mokrym marzeniom antyuchodźczych prawakow - Polska to nie jest kraj miodem i mlekiem płynącym.

Problem z przedszkolami był od zawsze.
Na emerytury nie będziesz łożył, bo są oni poza naszym systemem emerytalnym póki nie podjęli pracy. Jeżeli podjęli prace, to maja do tej emerytury prawo tak samo jak Polak w Holandii czy w UK, czy w Niemczech - a ze one będą jałmużną, to już kwestia tego, ze nie mamy takiego systemu emerytalnego, jak na zachodzie.
  • Odpowiedz