Wpis z mikrobloga

Sekretarz stanu USA Antony Blinken podczas wizyty w stolicy Mołdawii Kiszyniowie, jak informuje agencja Reutera, wypowiedział się na temat możliwości wysłania polskich myśliwców na Ukrainę. "USA rozważają wysłanie samolotów do Polski, jeżeli Warszawa zdecyduje się przekazać myśliwce Ukrainie" – miał przekazać dyplomata.


Czyli już zdecydowali, że Polska ma się wystawić na pożarcie. Oczywiście to nie NATO zadecyduje o przekazaniu myśliwców, tylko nasz rząd. Dlaczego? Ano dlatego żeby potem NATO mogło się zasłonić tym, że to była wewnętrzna decyzja Polski i oni umywają ręce.

Wyobrażacie sobie co propaganda Rosyjska zrobi z tym że "polskie" myśliwce strzelają do ich armii? Nawet jak zamalują emblematy to nie ma szans, że nie będzie można ich zidentyfikować.

Czym się myśliwce różnią od wyrzutni rakiet? Tym, że myśliwce to typowa broń ofensywna, a nie defensywna.

Nie dość, że przyjęliśmy milion Ukraińców to teraz jeszcze wejdziemy w otwarty konflikt dzięki naszemu rządowi, bo chyba nikt nie ma wątpliwości jak chętnie przekażą nasze myśliwce? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Duda jakby mógł to już dawno by nasze wojska wysłał. Polacy jak zawsze wszystko na hurra i machanie szabelką, a zaraz zrobimy z kraju poligon.

Do widzenia, giniemy.

#ukraina #wojna
GryzeKisiel - > Sekretarz stanu USA Antony Blinken podczas wizyty w stolicy Mołdawii ...

źródło: comment_1646585412QJf5Ga78kRQmIeBhg4SlD9.jpg

Pobierz
  • 37
@chilli1899: Nie może stłamsić oporu Ukraińców? Wykopkowe bajki to jest piękna sprawa, chciałbym żyć w takiej bańce. Jakby chcieli to Kijów już by nie istniał. Po prostu chcą przejść te miasta w sensowny sposób. Ile samolotów do tej pory Ukraińcy zestrzelili, a ile Rosja posiada? Ile zestrzelono bombowców, a ile Rosja posiada? Ile wystrzelono rakiet, a ile Rosja posiada? Cały czas idą do przodu. Te 10 tys. poległych i 50 strąconych
@Dodi_al_Fayed: Pisałem wyżej, drony były zamówione przed wojną. Zamówienie było w celach obronnych na potrzeby ich armii. Po prostu Turcja teraz realizuje to zamówienie w trybie pilnym.

Polacy jak zawsze się pchają w konflikt ;) Wojny światowe nic was nie nauczyły, jak zawsze z szabelką na czołgi.

@chilli1899: Nie mówię o zajęciu tylko #!$%@? w drobny mak, bo do tego mają środki. Zajęcie jest trudniejsze, bo Rosja nie jest tak
@lipsonada: a inne kraje to może nie patrzą na czubek własnego nosa? Hahaha, nawet Ukraina patrzy na czubek własnego nosa. Chce wciągnąć NATO w konflikt za wszelką cenę. Polska jak zawsze będzie #!$%@? i tyle z tego wyjdzie. No ale będziesz mogła być dumna, że nie byłaś #!$%@?ą :) Wąchając kwiatki od spodu

@chilli1899: Takie bombardowanie to pierdnięcie muchy. Mówię o bombardowaniu, a nie kilku bombach i kilkuset ofiarach.
@lipsonada: A nie, przepraszam. Ty jesteś kobietą, więc #!$%@? pierwszym pociągiem, a mężczyźni zostaną na pożarcie :) A to Polska walczy teraz z Rosją, że mamy im coś oddawać? Coś mnie ominęło? Bo z tego co wiem to Putin zaatakował Ukrainę.

@Marsoni: Ale to nie jest nawet nasza wojna. Ukraina nie jest w żadnym sojuszu, nie mamy wobec niej żadnych, ale to żadnych długów. Bardzo się cieszę, że pomagamy i
@lipsonada: Bo to nie nasza wojna. I nie będzie nasza, dopóki nie odwalimy czegoś głupiego. Gadasz jak potłuczona. Idź i walcz, przecież już teraz możesz wyjechać na Ukrainę i walczyć za Europę, nikt ci nie broni. Kobieta jak zawsze pierwsze do rozkazywania innym umierania "za sprawę" ;)
@Askaukalis: Propaganda to jedno, realne stanie się stroną konfliktu to drugie. Propaganda będzie sobie mówiła co będzie chciała, nie ma to znaczenia
@GryzeKisiel: No jak to nie jest nasza wojna? Przecież jakby NATO nie pomagało Ukrainie, i ta by szybko padła to by Putin dalej testował jak daleko może się posunąć, może nawet by zaatakował państwa Bałtyckie a następnie nas. No i ty do końca nie wiesz o czym mówisz bo nie chodziło o sam fakt oddania/sprzedania samolotów a korzystanie z polskich lotnisk. Nie nie śmierdzi, lepiej wspierać Ukrainców sprzętem ile się da
@lipsonada: Wręcz przeciwnie, na wschodnią flankę NATO według mnie powinno przyjechać aktualnie tyle sił ile tylko może. Drażnienie Putina zawsze na propsie i powinien wiedzieć, że całe NATO stoi murem. Jednak tej granicy nie powinniśmy przekraczać. Wysyłanie sprzętu defensywnego? TAK. Pomoc humanitarna? TAK. Ale dostarczenie myśliwców, które są bronią ofensywną (nie pytaj dlaczego, ja też nie wiem) to według mnie pchanie się w konflikt.

Gdyby nie to, ze jeszcze kilka dni