Wpis z mikrobloga

Kontrakty na SP500 ciągle na krawędzi przepaści.

W cenach zamknięcia mamy klasyczną formację głowy z ramionami, której teoretyczny zasięgo to 3840.
Rynek wybił się dołem 21 lutego, jednak po kilku mocnych sesjach udało sie wrócić ponadn linię szyi. Obecnie kurs trzyma się na jej poziomie. Przy takiej szybkiej ucieczce może się wydawać, że wybicie w dół zostało zanegowane, jednak w teorii dopiero wyjście ponad prawe ramię (~4592) oznacza całkowite rozbicie spadkowej formacji.
Teraz więc jedna spadkowa sesja może ponownie wbić kurs pod linię szyi.
Patrząc na cały wzrost od covidowego dołka i prowadząc z tego poziomu zniesienia Fibonacciego, pierwsze ważne zniesienie 38,2% pokrywa się z zasięgiem głowy z ramionami.

Osobiście nadal szukam miejsca na krótkie pozycje, mimo wzięcia nieco z zysku przy spadku do 4100, to sporo kasy pouciekało mi na stopach gdy rynek wychodził nad linię szyi. Szukając miejsca na postawienie stop lossa trzeba kombinować powyżej maksów z 3 lub 4 marca. Jeśli rynek miałby dojechać do 3840, to stosunek zysk/strata i tak jest bardzo korzystny, powyżej 5:1.
Linki do poprzednich wpisów o SP500
22 lutego rano
22 lutego po sesji

#gielda #inwestycje #smiesznekreski #bessa #sp500
Pobierz DJ007 - Kontrakty na SP500 ciągle na krawędzi przepaści.

W cenach zamknięcia mamy ...
źródło: comment_1646560154nBGbWYUhqYd6eHo924uVBS.jpg
  • 11
@dobrowolskii: Bardzo bym się ucieszył z takiego newsa. Myśląc o tym, że kreski z AT muszą się sprawdzać w 100% myśli się jak dziecko. Wystarczy trafność na poziomie rzutu monetą lub ciut powyżej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DJ007: co sądzisz teraz po 2 miesiącach? Rzeczywiście są duże spadki tak jak przewidywałeś.
Ja dopiero teraz zauważyłem głowę z ramionami i dopiero teraz zauważyłem twój wpis.
https://www.wykop.pl/wpis/65453275
Który spadek jest tym docelowym z formacji? Ten co ty zaznaczyłeś i jest teraz, czy będzie teraz krótki wzrost do poziomu szyi i dopiero docelowy spadek?

W sensie czy teraz widzisz formację ponownie (tak jak ja narysowałem teraz) czy to już było (co
@mk321 a jakie ma to znaczenie? Ziomki tu wstawiają co chwila jakieś analizy techniczne i jedne się sprawdzają, drugie nie. Albo coś przebije albo nie przebije, jak przebije to coś tam a jak nie przebije to coś tam. Jak się nie trafia z AT to po jakimś czasie robi się nowa i znowu teoretyzuje. Wiadomo że końcu trafiasz z przepowiednia, bo nawet małpa by trafiła losując z karteczek long/short.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wiktorek_pl: myślę, że analiza techniczna to może być dobra sugestia lub wskazówka na potwierdzenie innych przewidywań.

Biorąc pod uwagę, że teraz spada z powodu wojny, sojuszu Rosja/Chiny, lockdownu w Chinach, stopach procentowych FED, to za kilka tygodni sytuacja się ustabilizuje i zacznie znowu rosnąć.

Analiza techniczna mi pomaga w bardziej dokładnym ustaleniu kiedy te trendy się pojawią i jak mogą wyglądać (spadek, mały wzrost, duży spadek i dopiero wzrost).

Jakby te
@mk321: Po drodze wiele się działo od tamtego wpisu, wyjazd z klina w górę i teraz znowu dół. Obraz techniczny rynku jest słaby i ta większa RGR obecnie to jasny przykład tego, że po okresie wzrostów i coraz wyższych szczytów rozkręca się coraz wyraźniej okres niższych szczytów, typowy dla trendu spadkowego.