Wpis z mikrobloga

  • 965
ta wojna obaliła mit rosji jako światowego mocarstwa. To jest blamaż ich "potęgi militarnej", zdolności zarządzania i szczyt ich obłudy.
Oby cały świat się od nich odwrócił a kraj rozpadł się na mniejsze etnicznie tożsame państewka.
Nie szkoda mi ich obywateli bo są częścią machiny terroru.
Nikt już nigdy nie będzie się bał ruskiego agresora, "giganta" na glinianych nogach.

Chwała Ukrainie

#wojna #ukraina #rosja
  • 28
  • Odpowiedz
@ste3: no ale wykopki dalej be like:
- szachy 9d, putin wszystkich rozwali, zobaczycie
- nie rzucili 100% mocy
- poszlo mieso, teraz pojdzie armia
- podbudowali morale wroga by je teraz zmasakrowac
  • Odpowiedz
via Android
  • 87
@MROWA_SPURS_TOTTENHAM początek rosyjskiej napaści to były szybkie siły raidowe, bo źle założyli że powtórzy się sytuacja z przejęcia Krymu. Dlatego pojazdy obsadzone przez młokosów. Potem, za późno, się zorientowali że tak łatwo im nie pójdzie i ruszyły ostrzały i doświadczone jednostki, ale to już za późno, na szczęście ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@ste3: Ile wam #!$%@? płaca? Wojna ma być u nas i tak motywujecie innych? Jaki kolos na glinianych nogach? Maja rakiety dalekiego zasięgu i glowice nuklearne i jak ich użyją to #!$%@? wszystko. A wysłanie sprzętu z II WS na front, w mojej ocenie było zagraniem taktycznym, żeby każdy tak myślał. Hehe ruskie słabe, my bez amunicji, z 30 tys generałami (140k wojska) im #!$%@? hehe
  • Odpowiedz
@zieloniutkazielonka: Jak dla ciebie T-90 czy T72B3 jest z II wojny to lepiej nie odzywaj się.
Poszło prawie 100% wojska zgromadzonego przy granicy. Pamiętaj, że na każdego frontowego człowieka potrzeba 2-3 osoby na zapleczu tak więc podziel 120tyś na 3 i wyjdzie, że nie mają już kim walczyć i będą musieli ściągać wojska co potrwa kolejne 4 tygodnie.
  • Odpowiedz
@ste3: Z tym rozpadem Rosji to bym się zastanowił. Nie powstaną oddzielne autonomiczne państwa tylko zostanął zagarnięte przez sąsiadów i tu pewnie głównie Chiny. W interesie większości krajów Europy jest aby Rosja nadal istniała, ale była biedna i zmuszona do ustępstw niż wzbogaciły się Chiny.
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@TheDamex wiesz, ja patrzę i myślę z perspektywy Polski. Bo tu żyje i pracuje. Obecnie największym zagrożeniem dla nas jest właśnie rosja. Dlatego jej rozpad, skutecznie uniemożliwiłby odzyskanie sił za ileś tam lat.
  • Odpowiedz
@ste3: Przede wszystkim to pokazała, że wcale nie jest tak łatwo napaść na średnio zorganizowany militarnie wielomilionowy kraj, tym bardziej w ten czy inny sposób wspierany przez masę innych państw. (A co dopiero atak na dobrze uzbrojony, wyszkolony kraj?) Pokazuje również, że świat ma mimo wszystko jakieś środki, żeby takiego agresora sprowadzić gospodarczo do średniowiecza (i miejmy nadzieję, że świat będzie konsekwentny i ci którzy w tym uczestniczą, nie będą
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@pies_ogrodnika też mam nadzieję że zaraz np taki Macron zaraz nie odblokuje sankcji. Oby ich to dojechało już do końca.
Kacapy atakowali dotychczas (50 ostatnich lat) dużo mniejsze kraje, Gruzja 3mln ludzi, Czeczenia 1,2 mln ludzi. Masakrowali ich z obłuda niosąca pokój na ustach. Teraz na szczęście się przeliczyli i to też zasługa Polski i Zachodu.
  • Odpowiedz
@ste3: Ja uważam, że naszym największym zagrożeniem są Niemcy. Narzucają w europie swoją politykę dla własnego zysku i rozwoju. Dodatkowo jeszcze to ostatnie ogłoszenie zwiększenia wydatków na ich armię w celu obrony Niemiec i innych krajów euro brzmi bardzo niepokojąco. Ruscy też są zagrożeniem, ale jak widać technologicznie kuleja. Niemcy są znacząco wyżej technologicznie. Rosję łatwoodczytac, od początku wiadomo o co im chodzi. Niemcy natomiast są mistrzami w mydleniu oczu
  • Odpowiedz
  • 0
@ste3 rozpadnie się na mniejsze a co z ,,bronią odstraszania" tylko jedno pseduo państewko je przejmie? I nagle powstanie kilka mniejszych państw z potencjałem atomowym?
Jedyne co można by było na tym zrobić ale to i tak szalony pomysł to odbić Królewiec i zlikwidować ten nawis ND polska ale tak jak mówię to szalone
  • Odpowiedz