Wpis z mikrobloga

Co bardziej kumaci na Ukrainie wiedzą, o co chodzi. Zełenski "krytykując NATO" też dobrze wie.

Ukraińcy, zobaczę hejt na NATO, będę banował. My nie wiemy nawet o minimum tego, co oni nam dają i jak pomagają. Zapomnieliście już o wojnie hybrydowej? O jej metodach? Nie my ją zaczęliśmy, ale my musimy ją skończyć.

#ukraina #wojna
JPRW - Co bardziej kumaci na Ukrainie wiedzą, o co chodzi. Zełenski "krytykując NATO"...

źródło: comment_16465172971fJ6k54hF0daUkJpL64I4C.jpg

Pobierz
  • 8
@rudolf15: Nikt tego głośno nie mówi, ale NATO w olbrzymim stopniu pomaga Ukrainie na poziomie wywiadu i rozpoznania, dostawami broni, a można podejrzewać, że jeszcze czymś więcej. Natomiast dla obu stron wygodny jest mit, że oto bohaterscy listonosze strącają rosyjskie helikoptery, a zachowawcze i bojaźliwe NATO nie chce zamknąć nieba, bo się boi konfrontacji z Rosją.
@JPRW Tak mozna to to rozumiec, ale nie do konca. Dozbrajaniem (jawnie, w komunikatach prasowych) zajmuje sie prawie kazdy kraj czlonkowski NATO ale tez nieczlonkowski UE. Wsparcie know-how, informacje z satelit, osint, radarow, cyberprzestrzeni - Ukraina ma od USA (czy tam NATO) i wywiadow zagranicznych np polskiego. To dlatego sa o krok do przodu, znaja ruchy wojsk i rozmieszczenie. Z tym, ze to wsparcie widac bylo tez od lat w wojnie w