Wpis z mikrobloga

Siema, mam takie pytanie do znających się. Słucham sobie przemiennika fm-link w okolicy i 90% tego co słyszę to jakby puste transmisje (słychać tylko szum jak podczas nadawania ewentualnie jakiś ton pojedynczy i nic więcej ). Są też normalne transmisje gdzie słychać jak ktoś coś woła, ale to ledwie jedna, dwie transmisje na cały dzień. Możliwe że taki bałagany jest na fm-linku i słychać głównie zabawy i próby czy coś jescze trzeba grzebać w ustawieniach? SQL na 1 ctcss wyłączony, dewiacja na narrow (tak jak w opisie przemiennika)
Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam.
//Tak, tak radio to baofeng ;)
//Nie, nie pierace, szanuje cudzą pracę i czas - tylko słucham

#krotkofalarstwo #baofeng
  • 13
@Buczu88: FM-link to sieć analogowa, jeśli słyszysz jeden ton i pare sekund ciszy to znaczy ze ktoś otworzył przemiennik tj. ktoś sprawdza czy ma zasięg.
Jeśli słyszysz szum to prawdopodobnie masz za słaby odbiór lokalnego przemiennika, możesz wejść na stronę FM-link tam jest lista przemienników która wyświetla który przemiennik jest obecnie otwarty, który nadaje itp. w czasie rzeczywistym
@Shades dzięki za odpowiedź, ale przyznam się że przejrzałem całą stronę fm-link i nie trafiłem na miejsce gdzie w czasie rzeczywistym podana jest i formacja o tym że przemiennik jest otwarty lub aktualnie nadaje.
@Shades wydaje mi się że to jest informacja o tym czy przemiennik w ogole działa a niestety nie o tym czy jest otwarty i czy aktualnie transmituje. Tak czy inaczej dzięki za zainteresowanie i odpowiedź. Pozdrawiam