Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Pryshlyak: @buchowo: Patrzycie z Waszej perspektywy, nie patrzycie szerzej. Żyjemy w kraju, w którym mamy wolne media, mamy wybór, w rosji/na białorusi nie ma czegoś takiego, całe życie są karmieni informacjami o wyższości rosji, o dobroci przywódców i o misjach specjalnych w innych krajach, w których to ich mateczka rasija ma wprowadzić pokój i dobrobyt. Ludzie są pozbawiani wolności jeśli odważą się mówić o tej propagandzie. I jasne, jakieś informacje
@buchowo: @Pryshlyak: Pochodzę spod granicy białoruskiej, część mojej rodziny po prostowaniu granic mieszka na Białorusi. Nawet nie wiecie jacy oni są zastraszeni. Ostatni raz moją ciocię widziałam w 2008 i wtedy przez przypadek się wygadała, że oni mieszkają i pracują w kołchozach, nawet nie wiesz jaki strach i przerażenie był w jej oczach i jak płakała byśmy tylko nikomu nie mówili, że ona się wygadała. A to jest tylko Białoruś,
@peszek_leszek: Miałem przyjemność mieszkać prawie rok na Białorusi (wymiana na studiach) i wydaje mi się, że poznałem tych ludzi na tyle dobrze, by stwierdzić, że to zupełnie inny case niż Rosja. Tam ludzie rzeczywiście są zastraszeni, ale wbrew pozorom bardzo świadomi i ułożeni w przeciwieństwie do kacapów. Niestety jednocześnie są politycznie obojętni. Dlaczego Twoja ciocia płakała? Przecież kołchozy są czymś powszechnym na Białorusi. Czego się bała?
mówcie co chcecie, ale wysyłanie takich zdjęć to zwykłe sk*rwysyństwo.

Wykop ostatnio zatracił możliwość patrzenia w innych kolorach niż czerń i biel, nagle każdy Ukrainiec to bohater a >każdy z rosyjskim paszportem to pies do wybicia.


@Klucznik_Gerwazy: Też próbowałem na początku dostrzegać inne oblicze wojny i przejawiać humanitaryzm, ale wiesz co, przeszło mi jak #!$%@? obejrzałem nieudaną reanimację sześciolatki ze skarpetkami w jednorożce. Absolutnie już nie miałem skrupułów po wysłuchaniu nagrania,
@yosemitesam LUDZIE! Bądźcie ludźmi! Kto by to nie był i co złego nie zrobił... Informowanie jego bliskiej osoby, która może być lepszym człowiekiem niż Ty sam, jest CO NAJMNIEJ okrutne! A wykop bije brawo. Czuje jakby na tym portalu była publika jak z Koloseum. Jesteście jebnięci! Tam ludzie walczą o życie a tutaj jest pełna wymądrzających się znawców i śmieszków publika. Żałosne