Wpis z mikrobloga

Byłem ostatnio z dostawą kartonów do punktu gdzie zbierana jest pomoc dla Ukrainy. Ta pomoc była strasznie niezorganizowana 20 taksówek pojechało na granicę samochodami w kombi po co ? Skoro jeden większy bus mógłby zabrać wszystko a reszta mogła by pomóc w inny sposób. Jestem za pomaganiem ale mądrze trzeba w takich punktach logistyka jakiegoś. We Wrocławiu są zbierane dary w urzędzie gdzie ludzie to sortują układają na palety potem jedzie tir na Ukrainę i oni Decydują gdzie co rozlokować a nie jazda jednym kombi na granicę :/
#ukraina
#wojna
Mirekzkolega - Byłem ostatnio z dostawą kartonów do punktu gdzie zbierana jest pomoc ...

źródło: comment_1646496890E3w6scHFOl4wUJW5KTazak.jpg

Pobierz
  • 10
@Mirekzkolega: dobra logistyka, to też coś, co wymaga odpowiednich ludzi i trochę czasu. Jedzie 20 kombiaków, bo to było dostępne. Jak się komuś uda zorganizować lepszy transport, to punkt pewnie po rękach za to wycałuje. Samo powiedzenie "ej, niech ktoś to tu lepiej zrobi" sprawy nie załatwi.
@Mirekzkolega: wydaje mi się, że to może być problem naszego aktualnego rządu, że nie organizują tej pomocy jakoś bardziej, ludzie chcą dobrze, jednak faktycznie organizacja to też ważna sprawa, aktualnie każdy pomaga w swoim zakresie i niekoniecznie tam, gdzie najbardziej pomocy potrzeba
@Lathelus: właśnie chodzi oto żeby była organizacja jedzie tir posortowanych artykułów na paletę do Ukrainy i oni sobie rozdzielają wewnętrznie co gdzie potrzebne a nie nakupuje i jadę na granicę rzucę.i niech się martwią. Do punktu i zorganizowanie. Ale ludzie chyba mentalnie myślą że jak przejadą sami 400km to bardziej pomogą