Wpis z mikrobloga

@Tazbo: Jeżeli uważasz że mając na rynku pracy i usług 20 elektryków(wstaw tu cokolwiek) Polaków a 20 elektryków Polaków i 80 elektryków Ukraińców jest szkodzeniem własnym obywatelom to nie wiem jakimi kategoriami myślisz.
@Kuc1337: Nie rozumiem co wnosi ten komentarz, tym bardziej że sprawdziłem z ciekawości na olx i jest 1200 ofert pracy w obszarze +50km od Białegostoku w tym 1000 UOP. No i sorry ale wychodzi moje clue komentarza - jak jesteś dobrze wykształcony to możesz być spokojny o prace i dobre zarobki ¯\_(ツ)_/¯ Jako zwykły robol nie ma co oczekiwać że nagle bedziesz się do drugiego progu podatkowego zbliżał
@MTGrubas: ej ej ej, zwykły robol here, gdybym pracował tak jak na etacie +-20 dni miesięcznie to drugi próg podatkowy był by problemem, ale jako że pracuje 10-15dni max to #!$%@?.
Wykształcenie to jedno, ale jeśli umiesz coś zrobić to też nie ma co się bać że Sasza i Borys wejdą za Ciebie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 44
@bomba4: Niech to samo powie kasjerom, magazynierom, budowlańcom, pracownikom sortowni, produkcji itd.

To jest trzon rynku pracy w Polsce, a nie jakieś specjalistyczne stanowiska, bo one są bardzo ograniczone. Wykopki to debile, ale muszą sobie uświadomić, że nie każdy może być programistą albo inżynierem.
Polska to wciąż kolonia gospodarcza zachodu, gdzie ludzi traktuje się jak psy i daje jakieś ochłapy. Jak przychodzi konkurencja to naturalnie ci z wyższymi wymaganiami odpadną.
Problemem
@perasperaadopelastra: a to się zgadza, źle odebrałem to co napisałeś.

@Masterpolska94: spokojnie bez spiny, nie znam żadnego Ukraińca który pracuje za minimalną / okolice minimalnej, więc te stanowiska są względnie bezpieczne, poprostu pracując za tyle nie byli by stanie wysłać nic na Ukrainę ani odłożyć, więc pracują w lepiej płatnych pracach.
jasne że nie każdy musi być inżynierem etc, ale nikt nie broni zmienić pracy na lepiej płatną. Nie zawsze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
@bomba4: przerabialismy to juz w UK i #!$%@? bzdury. Bralismy tam roboty ktore wymagaly podwyzki, ale jako ze bylismy my i Rumuni to pensje zostaly zamrozone na 10 lat. Mowimy o pracach wymagajacej niskiej kwalifikacji i niekoniecznie nawet zjamosci jezyka polskiego. Jak macie dzieci ktore sobie w wakacje dorabialy nad morzem no to juz sobie nie dorobia, bo Ukrainiec zrobi to samo za mniej. Tak samo kasjerki, magazynierzy, kurierzy itp. GB
@peszmerd: Wykopowy geopolityku proszę nie wołaj mnie do twojego komentarza bo porównujesz 2 inne sytuacje i myśle ze po prostu poczekajmy pół roku i zobaczymy czy się sprawdzi to co piszesz w tej sprawie, mi się nie chce mi się pisać znowu tego samego