Wpis z mikrobloga

  • 1148
Krótka wiadomość do ruskich onucy, którzy teraz uaktywnili się z atakami na Ukraińców.
Pracuje w ubezpieczeniach i obecnie mamy akcje, że Ukraińcy dostają 30 dniowe OC za darmo. Zgłaszają się do biura i w olbrzymiej większości są po pierwsze w szoku, że nie muszą płacić a po drugie nie chcą nic za darmo. Niemal wciskają pieniądze ale my tak na prawdę nie możemy ich przyjąć. I faktycznie przychodzą wyłącznie kobiety z dziećmi. Historie które opowiadają jak uciekali, jak zostawili swoich mężczyzn sprawiają, że płaczą przed ludźmi w biurze... Także nie dajcie się ponieść narracji, że oni przyjechali tu nam coś zabrać. Oni nie chcą tu być i większości deklarują że wrócą jak tylko się będzie dało.

#ukraina #wojna #stopdezinformacjiukrainskiejirosyjskiej
  • 86
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@struspedziwiart: co będzie zbawienne? Antypolskie państwo w którym zwykły szarak z miasta powiatowego z--------a za minimalna i nie stać go na podstawowe produkty, a Ukrainiec dostanie prawie tyle samo za darmo bo uciekł przed wojna? Tym ludziom należy pomoc szukać pracy a nie obiecywać pieniądze za siedzenie w domach.
  • Odpowiedz
polski system edukacji natłukł ci do głowy ze Polska Chrystus narodów itd


@Fiber: strasznie bredzisz, jeśli nie widzisz potrzeby pomocy ludziom w tak trudnej sytuacji to musisz być starsznym egoistą i po prostu złym człowiekiem albo ruskim trollem
  • Odpowiedz
  • 20
@Naciass czekaj, czy Ty zakładasz, ze ktokolwiek z tych osob wroci na Ukrainę za 2 tygodnie? Ich kraj staje sie ruina, a pol ruina byl przed wojna. Większość, która uciekła ze wschodu Ukrainy pierwszy raz widzi taki dobrobyt i poziom zycia jak w Polsce. Oni nie wrócą.

Przypomina mi sie jak mialem 10 lat i pierwszy raz poleciałem na wakacje do USA. Tak naprawdę po 3 miesiącach życia tam nie chciałem
  • Odpowiedz
@muak47: ale wiesz że Twój portfel płacze, bo kapitał traktuje nas jako region ryzyka, jako następny w kolejce a nie dlatego że jakieś fistaszki Ukraińcom wypłacimy? Ten kurs by się tak samo s--------ł, gdybyśmy na granicy każdemu dawki kopa w dupę
  • Odpowiedz
A ceny i tak wystrzelą w górę, ze względu choćby na to jak rośnie cena ropy. Pojawia się problemy z innymi produktami które importowaliśmy ze wschodu.


@zakuosw: Sunken ship fallacy - jeżeli się nie mylę: Już wcześniejsze decyzje i czynniki zewnętrzne nastawiły nas na stratę, więc możemy stracić jeszcze więcej.

Pomyśl o ludziach co żyją od pierwszego do pierwszego: Jak nie będą mieli za co zjeść przez 3 dni to
  • Odpowiedz
@Nfvr pisze co oni(one w zasadzie) mówią. Nie można mierzyć wszystkich swoją miarą, że jak się zobaczy coś lepszego to się zostaje. Ja np też mam przywiązanie do miejsca i mimo że bywałam w różnych częściach świata jako dzieciak to nie miałam ochoty tam zostać.
Oczywiście że część tu zostanie, to jasne ale nie zaraz każdy jeden
  • Odpowiedz