Wpis z mikrobloga

  • 1148
Krótka wiadomość do ruskich onucy, którzy teraz uaktywnili się z atakami na Ukraińców.
Pracuje w ubezpieczeniach i obecnie mamy akcje, że Ukraińcy dostają 30 dniowe OC za darmo. Zgłaszają się do biura i w olbrzymiej większości są po pierwsze w szoku, że nie muszą płacić a po drugie nie chcą nic za darmo. Niemal wciskają pieniądze ale my tak na prawdę nie możemy ich przyjąć. I faktycznie przychodzą wyłącznie kobiety z dziećmi. Historie które opowiadają jak uciekali, jak zostawili swoich mężczyzn sprawiają, że płaczą przed ludźmi w biurze... Także nie dajcie się ponieść narracji, że oni przyjechali tu nam coś zabrać. Oni nie chcą tu być i większości deklarują że wrócą jak tylko się będzie dało.

#ukraina #wojna #stopdezinformacjiukrainskiejirosyjskiej
  • 86
  • Odpowiedz
@zakuosw: Mój portfel płacze razem z nimi
Wszelakie te gowno pomysły powinny być sponsorowane przez zachód, ktory przyczynił się w dużej mierze do tej wojny. A nie #!$%@? my, wyjdzie taki antypolak morawiecki #!$%@? jakiś socjalistyczny chwyt i my mamy za to płacić. A te OC dla UA to kto pokryje wam? Myślisz ze firmy od tak wezmą je na siebie, znów kurla dla szaraczka w górę idzie.
muak47 - @zakuosw: Mój portfel płacze razem z nimi 
Wszelakie te gowno pomysły powinn...

źródło: comment_1646467198Utn60hiQZHdlQt6xXwKT9v.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Android
  • 32
@muak47 wiesz ale jak oni wyjechali na szybko z jedną torba i dziećmi np z charkova i bardzo często jadą dalej na zachód to moim zdaniem każda pomoc się liczy. Jeśli nawet ja później zapłacę 5% więcej za OC to dla mnie jest to niewielki koszt w porównaniu do tego co oni teraz przechodzą. Mój post dotyczył ich postawy a nie działania firmy. Tak jak mówię oni w większości są gotowi zapłacić,
  • Odpowiedz
@zakuosw: No tak Polak ma mieć 15% inflacji i płacić więcej bo rodzina z Charkowa uciekła z jedna torba, ale #!$%@? logika. Jest mi strasznie przykro ze polaczki nadal z historii nic nie wyniosły i nie rozumieją ze w polityce nie ma miejsca na emocje, liczy się tylko właśny interes i państwa które realizują taka politykę są na szczycie, a ich obywatelom żyje się dobrze.
  • Odpowiedz
via Android
  • 68
@Fiber tak #!$%@? bo od 1000 polisnagle wywali inflację xD inflacja i tak będzie bo jest WOJNA a nie dlatego, że Ukraińcy pojadą za darmo autobusem MPK pociągiem czy dostaną ubezpieczenie xD
  • Odpowiedz
via Android
  • 25
@Fiber w moim wpisie nie ma slowa o 500+.Nie komentuje postawy firmy, skoro tak zrobili to widać, że mają na to hajs. Cały czas podkreślam. Mi chodzi o postawę tych uchodźców. A ceny i tak wystrzelą w górę, ze względu choćby na to jak rośnie cena ropy. Pojawia się problemy z innymi produktami które importowaliśmy ze wschodu. Musimy teraz mocno walczyć o kasę z UE na pokrycie kosztów. Wtedy nic nie będziemy
  • Odpowiedz
@muak47: Prawie się z Tobą zgodzę, ale warto zaznaczyć że Polska to też zachód. Niby ostatnimi czasy bralismy od ruskich mniej ropy, ale za to wyrownalismy to weglem.
Zatem Polska i jej mieszkancy tak samo sa winni agresji putlera, co reszta europy.
  • Odpowiedz
@zakuosw potwierdzam, w okolicy mamy kobiety, które mówią że one proszą o dach na max 2 tygodnie bo mają wielką nadzieję wrócić do domów, odbudowywać kraj. I mamy także takich zamożniejszych, ktorzy nornalnie wynajmują sobie dom i płacą, nie chcą "wszystko za darmo".
  • Odpowiedz
Mój portfel płacze razem z nimi

Wszelakie te gowno pomysły powinny być sponsorowane przez zachód, ktory przyczynił się w dużej mierze do tej wojny. A nie #!$%@? my, wyjdzie taki antypolak morawiecki #!$%@? jakiś socjalistyczny chwyt i my mamy za to płacić.


@muak47: ale kurs złotówki ma się nijak do wydatków państwa na Ukraincow. Podziękuj starym babom co usłyszały że jest wojna i całą emeryturę i oszczędności życia wymieniły na dolary.
  • Odpowiedz
No tak Polak ma mieć 15% inflacji i płacić więcej bo rodzina z Charkowa uciekła z jedna torba, ale #!$%@? logika.


@Fiber: Oczywiście nie jesteś hipokrytą i jak Putin najedzie na Polskę to będziesz konsekwentnie odmawiał pomocy z Zachodu? W końcu to nie wina Hansa i Johna, że ktoś ci najechał na kraj, oni nie powinni ponosić kosztów pomocy Polski, pomagać trzeba z głową, na pewno nie wysyłać wojsko i hajs
  • Odpowiedz
@Fiber: #!$%@?, czy wy na prawdę nie rozumiecie co to wojna?? Przecież wcale nie tak dawno byliśmy w niemal identycznej sytuacji. Tam giną ludzie, skala ludzkiej tragedii jest niewyobrażalna, a ty się martwisz jak to wpłynie na inflacje? Ukraińcy walczą na swojej ziemi także za nas i tak na prawdę za całą Europę.
  • Odpowiedz
@pianinka: idioci wykopkowi nie zawodzą. Nie odmawiam pomocy wojskowej, wysyłania sprzętu. Odmawiam dawania na każdego ukrainca 1200zl i 500zl na ich dzieci. Jako kraj nie stać nas na taki krok i tyle, tak samo propozycje żeby ukraińskie odrzutowce startowały z naszych lotnisk, to jawne wypowiedzenie wojny Rosji, jak nie rozumiesz takich kwestii to nie rozumiem zdziwienia na wykopie ze PiS ma coś koło 40%.
@pcstud powtórzę jeszcze raz, w polityce nie
  • Odpowiedz