Wpis z mikrobloga

Wiem, że w interesie Ukrainy jest ukrywanie swoich sił, ile ich ma i gdzie są, ale patrząc na mapę i na to, jak dużo miast jest jeszcze daleko od frontu, mam nadzieję, że mobilizacja idzie pełną parą i upływ czasu jest korzystny dla Ukrainy.
Jak się maksymalnie #!$%@?ą i wystarczy broni, to mogą spokojnie nawet > 1 mln młodych mężczyzn wziąć pod broń. Po zasadniczej służbie, więc potrafiących strzelać. Przecież nie ma #!$%@?, żeby ruscy się przez to przebili....?
#wojna #ukraina
  • 10
@mango2018: Mozliwe, ze NATO czeka, aż Rosja się wykończy sama, a jeśli nie, to wejdzie. Dlaczego od razu mmowisz o umieraniu przez Ukrainę? Po drodze jest jeszcze wiele opcji. Zanim wciśnie przycisk, to pewnie ktoś go tam #!$%@?.
poza tym to nie jest umieranie za Ukrainę,


@the_good_guy: To jest dokładnie umieranie za Ukrainę, bo obecnie Europie nic nie grozi.

@mango2018: To jakiś żart? Jeśli Rosja pochłonie Ukrainę, to poczuje się silna i pójdzie dalej. Szantaż z atomem działa, wiec inne kraje tez mogą zostać bez pomocy NATO. NATO może się zdecydować interweniować dopiero jak Rosja zaatakuje inny kraj z bronią atomowa. Dlatego tak ważne jest, żeby upadła zanim
Jeśli Rosja pochłonie Ukrainę, to poczuje się silna i pójdzie dalej.


@podomka: Dalej mamy jakieś 10 lat, żeby przezbroić naszą armię, zbudować coś na wzór sił Izreala i przygotować do obrony.
Dziś jesteśmy bez szans.
Dlatego tak ważne jest, żeby upadła zanim zdobędzie Ukrainę.


@podomka: Na dzień dzisiejszy pełnoskalowa wojna z Rosją oznaczałaby bardzo duże starty, ludzkich żyć.
Owszem NATO by wygrało, ale kosztowałoby to ludność Europy dziesiątki jak nie setki tysięcy istnień.
@mango2018: Nie zdążymy. Ukraina się przygotowywała 8 lat, szkoliło ja NATO, maja pomoc militarna z zachodu, ale wojska rosyjskie zawsze będą liczniejsze. Oni wygrywają, bo są liczniejsi, nie lepsi.