Wpis z mikrobloga

Hej Mirki
Jak przeliczać wysokość kontraktu B2B vs UoP?

UoP - powiedzmy 25k brutto i jeszcze koszty autorskie.

Jakie +/- widełki by były by ekwiwalentem tych warunków w realiach b2b? Planuje korzystać z dni wolnych więc wariant z ugadanym urlopem lub bez też mile widziany.

Jak są jakieś dosyć intuicyjne kalkulatory to proszę o link i sam sobie podziałam :-)

#programista15k
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kobrys13: ja liczyłem tak, że patrzyłem ile wynosi całkowity koszt pracodawcy na etacie przy tej kwocie. Jeśli to jest 25k brutto to pewnie całkowity koszt pracodawcy to jakieś 30k lub powyżej. Bo on płaci jeszcze ZUSy dodatkowo. I to brałem jako kwotę netto + do tego się dolicza 23% VAT. Czyli mówisz że chcesz 30k netto + VAT. Ale na B2B jest to netto i jeszce netto netto bo oczywiście od
@kobrys13: samo wyliczeni ile Ci zostanie na rękę(polecam patrzeć rocznie!!!) to na moim kalkulatorze https://jakipit.pl

natomiast ile firma jest w stanie zaoferować na UoP vs B2B to osobna kwestia. Zazwyczaj na B2B oferuja sporo wiecej niż brutto, ale mniej niż koszt pracodawcy. Jak nie masz urlopu na B2B to powinno być więcej niż koszt pracodawcy na UoP nawet.

Moje zdanie jest takie że przy ocenie czy opłaca się B2B czy UoP
@zibizz1: mógłbyś przemyśleć rozdzielenie w swoim kalkulatorze pola na stawkę z JDG i UoP na dwie osobne, wtedy łatwiej w jednej tabelce byłoby porównać dochody na obu tych formach współpracy. A tak btw., świetna robota ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kobrys13: tak, to prawda co piszą ludzie wyżej. Na b2b zakladasz, że nie chorujesz i dodatkowo nie chorujesz przewlekle. I też zależy wszystko jakie masz odpowiedzialności wpisane w umowie. Zalecam zapłacić za konsuktacje radca prawny żeby przejrzeć umowę bo to sporo zmienia w kosztach
@kobrys13: Przykładowo, dla 15k brutto UoP:
- koszty pracodawcy w skali roku to 216 483,52 PLN (na podstawie https://www.bankier.pl/narzedzia/kalkulator-placowy )
- w roku 2022 są 252 dni robocze (bez wolnego za święto w sobotę w styczniu)
- załóżmy, że chcesz 36 dni roboczych w ciągu roku nie pracujesz (powiedzmy 26 urlop + 10 na "przeleżenie grypy", aczkolwiek takie 30 dni w ciągu roku na przerwę w pracy niezależnie od okoliczności to