Wpis z mikrobloga

Jeden z pierwszych który ostrzegał od miesięcy świat, że putin zaatakuje
Wydzwaniał jak foliarz po głowach państw, przekonując ich co do zamiarów putina
Podniósł rangę Zełenskiego w dyplomacji międzynarodowej, ręcząc za niego i podejmowane przez niego decyzje.
By zyskać na czasie w przygotowaniu Ukrainy do rosyjskiej inwazji, podawał do publicznej wiadomości dane wywiadowcze o bezprecedensowej do tej pory dokładności, które wytrącały putinowi nóź z ręki a Zełenskiemu dawały czas na przygotowania i budowanie sojuszów.
Nie będąc formalną stroną umowy ogłosił, że jeżeli putin wejdzie na Ukrainę to zamknie ostatecznie NS2.
Pstryknięciem palca, tygodnie przed atakiem putina przesunął do Polski największe wsparcie od WW2
Przekazał tony wyrzutni, które zmieniły przebieg inwazji zmieniając możliwości piechura, w możliwości ofensywne jak załoga czołgu.
Wczoraj oficjalnie potwierdził, że USA dostarcza dane wywiadowcze w czasie rzeczywistym Ukraińskiemu wojsku. Jest to Lwia część sukcesu militarnego Ukraińskiej armii.
Ogłosił, że jeżeli putin najedzie chociaż na cal ziemi NATO, spotka się z pełną odpowiedzią całej siły wojskowej USA.
W Polsce już jest 10 000 amerykańskich żołnierzy z wyposażeniem pancernym, lotniczym, logistycznym i transportowym
Nie obraził się, że olaliśmy dyplomację międzynarodową i zmierzaliśmy ustrojowo w stronę Węgier
Przekonał świat do izolacji rosji, nakładając sankcji eliminujące rosyjską gospodarkę z rynku światowego
Chce przekazać 10 mld dolarów na pomoc i odbudowę kraju po wojnie.

Jak wyglądałaby sytuacja, gdyby prezydentem USA byłby jakiś inny śmieszny dziadek?

Szanujesz - plusujesz

#ukraina #rosja #wojna #obsww3
Mirkowy Stream 24/7 - Najnowsze informacje o wojnie na Ukrainie #polityka
obserwator_ww3 - Jeden z pierwszych który ostrzegał od miesięcy świat, że putin zaata...

źródło: comment_1646403545AeoMXgGFqhmW8xZwhNsE3P.jpg

Pobierz
  • 176
  • Odpowiedz
Niemcy może też takie cudowne według was?


@szahmatt: i znowu te niemcy, niemcy dabają o swoją potegę gospodarczą i gdyby nie to że putinek się zesrau, to by dalej se ściągali gaz od niego, to jest taki rząd który kaja się wciąż na pokaz za hitlerka i najchętniej by się nie mieszał ze względu na interesy
  • Odpowiedz
@wierzgontycymbale: To znaczy trzeba przyznać, że jeśli Bidenowi uda się na nowo odbudować sojusz i przekonać Niemcy do wybrania strony Ameryki nawet kosztem tej wojny na Ukrainie to dla nas nadal jest korzystna sytuacja. Także ja myślę, że przy każdym z tych dwóch prezydentów sytuacja się potoczyła inaczej i ciężko wybrać który scenariusz jest lepszy//gorszy. Po prostu tamten wykopek w swoich urojeniach i prawdopodobnie lewicowym zacietrzewieniu wypiera pewne fakty :)
  • Odpowiedz
Tak posterowal wszystkim, ze sprowokowani ruscy weszli na ukraine?


@bacanahali: czym ich sprowokował?

prezydent to tylko gadająca głowa.


@DrFaithless: Wybrana przez naród któremu służą te agencje i urzędy więc jakby nie patrzeć będą robili swoją robotę dla narodu.
  • Odpowiedz
akże ja myślę, że przy każdym z tych dwóch prezydentów sytuacja się potoczyła inaczej i ciężko wybrać który scenariusz jest lepszy//gorszy.


@kuna999: obstawiam że trumpa o wiele bardziej by się obawiał, putin to też przecież kolejny pajac z wybujałym ego, on doskonale rozumie z kim ma do czynienia, to też są ludzie a nie figury woskowe.
  • Odpowiedz
@wierzgontycymbale: Zgadzam się po prostu mówię, że wg mnie scenariusze byłyby takie:
1) Jeśli prezydentem byłby Trump to Putin nie zaatakowałby Ukrainy ale za to Niemcy z Rosją nadal cisnełyby mocny sojusz gospodarczy. NATO i UE skłócone i każdy przeciąga linę na swoją stronę.
2) W obecnym przypadku gdy prezydentem jest Biden wybuchła wojna na Ukrainie ale zachód się odrobinę skonsolidował i Niemcy deklarują, że będą się uniezależniać od ruskich
  • Odpowiedz
No, kochani.
Jeżeli psychopata grozi konsekwencjami jakich nie spotkaliśmy w historii, jeśli grozi wojną atomową, to znaczy że czuje się nadwyraz pewny tego że wygra.

xD

Biden po prostu nie robi na nim wrażenia bez względu na potęgę USA, to są tacy ludzie, oderwani od rzeczywistości psychopaci którzy nie rozumieją czym jest władza i siła
  • Odpowiedz
Szanujesz - plusujesz


@obserwator_ww3: Splunąć takiemu na ryj to mało. Oficjalnie dał zgodę na atak Rosjan i podział Ukrainy. Putinowi się uroiło, że USA są słabe i zajmą całą Ukrainę. To dopiero zmusiło Bidena do działań.
  • Odpowiedz
Zgadzam się po prostu mówię, że wg mnie scenariusze byłyby takie:

1) Jeśli prezydentem byłby Trump to Putin nie zaatakowałby Ukrainy ale za to Niemcy z Rosją nadal cisnełyby mocny sojusz gospodarczy. NATO i UE skłócone i każdy przeciąga linę na swoją stronę.

2) W obecnym przypadku gdy prezydentem jest Biden wybuchła wojna na Ukrainie ale zachód się odrobinę skonsolidował i Niemcy deklarują, że będą się uniezależniać od ruskich węglowodorów.

Także jak widzisz każda z tych sytuacji ma swoje ciemne i jasne strony.


@kuna999: rozumiem, też to dostrzegam, ale jak pokazał kaczyński swoim schowaniem się a potem zbrojeniem się poza budżetem, w prawdziwym życiu liczy sie
  • Odpowiedz
@Brazylia fajno tylko nie zapomnijcie, że to po nas przejadą raz z jednej a raz z drugiej strony. To tylko kontynuacja zaburzonej strategii USA gdzie miały być wyrzutnie rakiet skierowane bezpośrednio w rosję. Niestety obserwując konflikt i działania USA u nas raczej nic takiego się nie dzieje prócz latania nad naszym niebem. Militarnie to słabo.
  • Odpowiedz
Nie on on wiedział tylko wywiad amerykański który wie wszystko. Nawet jak ja bym był prezydentem to bym ostrzegał i wiedział bo Putin przygotowywał się kilka lat.
  • Odpowiedz
@wierzgontycymbale: Co mnie to obchodzi jaki oni mają pomysł na państwo. Mają po prostu krew Ukraińców na rękach. Gdyby nie ich głupia polityka zamykania atomu i dawania kasy Putinowi za gaz i węgiel, to sytuacja by była inna. Już liczyli ruble za NS2, ale Putin przeszarżował. To nie ja ich wychwalam tylko wykopki, razem z Bidenem który Kupczyl tym regionem od samego początku. Gdyby Putin nie poszedł na kijów, to
  • Odpowiedz
koleś zaraz mi wklei artykuły po niemiecku, czekajcie no ( ͡° ͜ʖ ͡°) kiedyś była dyskusja w tym temacie i z nudów zacząłem czytać i się okazało że po prostu wygaszają stare bloki bo według nich się nie opłacają, a kasę na nowe mają od ręki
  • Odpowiedz