Wpis z mikrobloga

Polska powinna jak najszybciej dostać wsparcie finansowe w związku z uchodźcami. Żeby nie było uważam że trzeba im pomóc, sam z żoną zaoferowalismy pokój w domu i już był kontakt że są chętni. Prawdopodobnie na dniach przyjedzie matka z córką. Wstępnie chcą zostać na miesiąc. Ale ja nie o tym.
Zastanawia mnie jedna rzecz, przed wojną nasza gospodarka gorzej zniosła kryzys niż reszta EU, do tego cały czas po głowie chodzi mi myśl żebyśmy nie skończyli jak Turcja. W sumie można doszukiwać się analogii. Ale to może jakis spec od #ekonomia sie wypowie.

Co o tym wszystkim myślicie. Ciekawi mnie też ilu tych uchodźców zostaje w PL a ilu jedzie dalej na Niemcy, Francje itp.

#ukraina #wojna #rosja
  • 8
przed wojną nasza gospodarka gorzej zniosła kryzys niż reszta EU


@Soul_of_the_Onion: chyba wręcz przeciwnie. Już do PL przyjeżdżają ludzie z całej Europy, Ukraincy też mają rodziny nie tylko w Polsce. Na razie nie wygląda to źle, ale 4-5 mln ludzi może zmienić sytuację. UE już zapowiedziała chyba 500mln ojro, ale tylko nagłówek kojarzę.

@Nolimit: grupa na fb
@Nolimit: zona pracuje w korpo w Krakowie która zatrudnia dużo obcokrajowców(m.in. Ukraińców) i tam stworzyli taka listę. Więc działa to ns zasadzie poczty pantoflowej. Pracownicy miedzy sobą piszą, w stylu 'znajoma ucieka z dzieckiem i szuka miejsca do zatrzymania'
Pamietajcie trzeba pomagać!
@Soul_of_the_Onion: oni dalej nie jadą bo nie mogą, w rozwiniętych krajach mają #!$%@? i mają ruch wizowy dla Ukrainy więc zostaną u nas. UE to banda hipokrytów taka prawda, dbają o swój interes.

Która większa gospodarka w UE zniosła wizy dla Ukrainy? Ile osób przyjęli z Ukrainy? Mija 9 dzień i nadal siedzą cicho a my przyjmujemy ogromne ilości osób bez żadnego wsparcia międzynarodowego. Wytrzymamy miesiąc ale co dalej? Gdzie oni