Wpis z mikrobloga

Wołam @Gerard_Z_Rumii bo ma Anycubic i też innych co mają drukarkę SLA

1. Jeszcze mam pytania odnośnie SLA, jak się ma LCD na co trzeba uważać aby jego nie zniszczyć nie pękł?
2. Coś wymienialiście w swojej drukarce i poprzednich które mieliście, coś się zepsuł oprócz FEP? Czy z zachowaniem środków bezpieczeństwa wszystko powinno działać przez lata?
3. Np. taki łącznik/sprzęgło do śruby Z jak na zdjęciu w drukarkach FDM zapobiega zderzeniu dyszy o stół i wygięciu ramy lub zniszczeniu czegoś innego bo drukarka zamiast pchać dysze o stół to tylko podnosi śrubę Z, czy sprawdziłoby sie w drukarce SLA jak wydruk by się odkleił i wgniatał LCD?
4. Nie wiem co jeszcze mógłbym zapytać, może sami coś powiecie bo dla mnie to wszystko troche straszne z punktu drukarza 3d

Tu np. chłop zepsuł LCD bo nie wyczyścił kadzi i zalegających odłamków
https://www.youtube.com/watch?v=mZIOXkM1Tx0

#druk3d #anycubic #elegoo #creality #sla #drukzywicy #drukarki3d #3dprinting
Timer555 - Wołam @GerardZ_Rumii bo ma Anycubic i też innych co mają drukarkę SLA

1...

źródło: comment_1646311397VVt4xi4hzBz7Bjy8KC8yKH.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Timer_555:
Zacznij od tego: https://howchoo.com/anycubic/anycubic-photon-printing

1. Wypoziomuj płytę, uważaj na dziury w fepie, użyj zapasowego fepa jako nakładki na ekran; jeśli wydruk nie pójdzie, dokładnie wyczyść wannę i płytę bo inaczej wbijesz resztki w ekran
2. Fep i ekran to materiały eksploatacyjne - w końcu się zepsują; mono wytrzyma dłużej x10 od zwykłego LCD jeśli chodzi o przepalenie pikseli; smarnąć śrubę też nie zaszkodzi
3. W żywicznych drukarkach nie masz dyszy :) Drukarka ma endstop; gorzej jak coś będzie poza ciekłą żywicą między płytą
  • Odpowiedz
@Timer_555: @Gerard_Z_Rumii: pro tip na czyszczenie zbiornika z resztek wydruku: wkładasz stare supporty tak żeby płaskim elementem dotykały folii, uruchamiasz test ekranu na całej wielkości na 15sekund (niektóre drukarki mają to już nazwane jako czyszczenie), łapiesz za supporty i wyciągasz utwardzoną warstwę żywicy razem z potencjalnym syfem
  • Odpowiedz
@Gerard_Z_Rumii: ale chyba lepiej posmarować niż ma się przyklejać wydruk do folii, coś jak smarowanie rozpuszczonym cukrem w wodzie stołu ze szkła w FDM przy 60 stopniach prawie sie karmelizuje i ładnie styka wydruk
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Timer_555: FDM i sla to 2 rozne technologie. Patenty z jednej nie dzialaja z automatu w drugiej. Z założenia niczym fepu smarować nie trzeba. Kontakt smaru i żywicy tylko utrudni polimeryzację i końcowo rozwarstwi wydruk.
  • Odpowiedz