Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Konsentrao: dodawanie zdjęcia spotkania dwóch polityków i dorzucanie do tego historyjki to jest dopiero propaganda. Biden spotkał się z Putinem = Biden ruska onuca xD
  • Odpowiedz
ja napisałem o karakalach to zbagatelizowałeś.


Bo anulowanie kontraktu na śmigłowce i przerzucenie tych pieniędzy na obronę przeciwlotniczą to nie jest działanie prorosyjskie xD
Można się z działaniem pis nie zgadzać, także z uwaleniem tego kontraktu, sam uważam że była to błędną decyzja, jednak podpisanie tego pod prorosyjskość to jest jakiś absurd.

spółka powiązana z rosyjskim oligarchą
  • Odpowiedz
Bo anulowanie kontraktu na śmigłowce i przerzucenie tych pieniędzy na obronę przeciwlotniczą to nie jest działanie prorosyjskie xD

Można się z działaniem pis nie zgadzać, także z uwaleniem tego kontraktu, sam uważam że była to błędną decyzja, jednak podpisanie tego pod prorosyjskość to jest jakiś absurd.


@pat1ryk: pomijasz ważny aspekt, którym jest psucie relacji z Francją, który można uznać za działania prorosyjskie.

Spółka działająca legalnie j zarejestrowana w Unii. Polska nie może nie dopuszczać do przetargów spółek z innych krajów Unii, bo złamalibyśmy
  • Odpowiedz
@pat1ryk: niby obserwujesz politykę, to powinieneś wiedzieć jakie były reakcje amerykańskiego rządu, do niczego nie doszło, więc realne działania są w sferze domysłów. Jak jesteś taki mądry to pokaż przykład, gdy jakiś amerykański biznes jest wyrzucany z kraju a usa nic z tym nie robi.

https://businessinsider.com.pl/biznes/media/lex-tvn-jaka-moze-byc-reakcja-usa-wywiad/xp3d3xg

Reakcja jest taka że nigdy nie było tylu Amerykańskich żołnierzy w Polsce co za PiS-u

@pat1ryk: ja napisałem o karakalach to zbagatelizowałeś....

xD Prorosyjskie jest kupienie obrony plot zamiast powietrznych taksówek.
  • Odpowiedz
pomijasz ważny aspekt, którym jest psucie relacji z Francją


Relacje z Francją zawsze były trudne, bo Francja była prorosyjska xD
Nawet Macron, posłuchaj sobie jego wypowiedzi na temat bezpieczeństwa wschodu jakie wygłaszał jeszcze rok temu. Teraz to się zmieniło, ale wcześniej nikt na zachodzie nas w kwestii Rosji nie chciał słuchać, niezależnie kto rządził w warszawie.
A co do popsucia relacji, podobny ruch zrobiła Australia z okrętami podwodnymi, też olali Francję na rzecz usa, tam samo jak pis. Dlaczego? Ano dlatego, że Francja nie była w 100% wiarygodnym partnerem jeśli chodzi o bezpieczeństwo, usa pilitycznie było lepszym wyborem.

dobra,
  • Odpowiedz
A co do popsucia relacji, podobny ruch zrobiła Australia z okrętami podwodnymi, też olali Francję na rzecz usa, tam samo jak pis. Dlaczego? Ano dlatego, że Francja nie była w 100% wiarygodnym partnerem jeśli chodzi o bezpieczeństwo, usa pilitycznie było lepszym wyborem.


@pat1ryk: jednocześnie niedawno kaczyński chciał uwalić tvn w Polsce, co było atakiem wymierzonym w USA. także też tak średnio jeśli chodzi o dobre relacje. ustawa nie przeszła, ale smród pozostanie. to bardziej wygląda na politykę by wypiąć się dupą do wszystkich, by pokazać, jaka Polska jest silna i niezależna.

Wydawaje mi się że taki był wymóg KE, aukcja czy tam przetarg, ale głowy za to nie
  • Odpowiedz
to bardziej wygląda na politykę by wypiąć się dupą do wszystkich, by pokazać, jaka Polska jest silna i niezależna.


Być możne, pis to są nieudacznicy i niezbyt umieją w dyplomację. Wydaje mi się że chcieli się odgryźć administracji Bidena, być może nawet coś dostali w zamian za to weto, choć wątpię.

równie dobrze może ona być finansowana bezpośrednio przez rząd.


Nie
  • Odpowiedz