Wpis z mikrobloga

Moja teoria:
- Rosja chce osiągnąć swój cel przejęcia Ukrainy przy jak najmniejszym dotknięciu cywilów
Świadczy o tym sam fakt, że ginie stosunkowo mało cywili (ja wiem, że każdy jeden to i tak o 100% za dużo).

- Ukraińcy niewalczący wiedzieli, że nie będą celem, dlatego nie tyle uciekają przed wojną, co szukają lepszego miejsca do życia; wiedzą, że dobre czasy dla nich się właśnie skończyły
To nie powinno mieć dla nas znaczenia, ale podsuwa mi myśl, że NATO mogło w pewnym sensie zależeć na eskalacji paniki w tamtym rejonie i na tym, by Ukraińcy chwycili za broń. Tym bardziej, że wiadomo, cały świat już teraz dostarcza im broń a tępienie zębów ruskom jest wszystkim na rękę. Prezydent, również może nie jest przypadkowy.

- Jeśli NATO przystąpi do konfliktu, nie mamy co liczyć na takie cackanie się z cywilami w jakimkolwiek kraju NATO
Wtedy byłaby jatka bez żadnych hamulców. Nachalnej propagandy.
Ruski mają 12400 czołgów ponad 1 000 000 ludzików w armii.
Inną sprawą jest niebotyczny koszt wojny, ruski może mają to w nosie bo wyżywiliby się na terenach wroga, jak zawsze w historii i jeszcze wyszliby na plus?

- Ciemnoskórzy na naszej granicy, to ludzie z własną kulturą, ale są względnie spokojni. Żyli normalnie na Ukrainie i nie ma sensu się ich obawiać a spisać i odesłać do ich krajów. Trzeba przeprowadzać z nimi reportaże. Jak najwięcej a nie przekazywać i powielać tak na prawdę nieuzasadnione obawy.

Prawie cały świat miał jedno zdanie na temat maseczek (ciekawe czemu), tak teraz prawie cały świat, ma jedno zdanie na temat Ukrainy (ciekawe czemu)

Jednym słowem, teatr dla gojów
Co myślicie?

#wojna #ukraina #rosja #polska #swiat #nato
  • 38
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 21
@artur-tyminski:" Teatr dla gojów" jakimś cudem ta fraza non stop się powtarza wśród ruskich trolli. Udało ci się nawet wpleść delikatne nawiązanie do ruchu antyszczepionkowego.
  • Odpowiedz
@artur-tyminski: Spostrzeżenia w punkt, nic dodać. Teraz, kolego, przygotuj się na bombardowanie, ale wykopków. Ruska onuco, kacapie ty....
Świat zwariował, a Ukraińcy rozkochali w sobie cały świat w parę dni, zmusili UE do przyłączenia i rozlokowali płodne kobiety bliżej Berlina. Wspaniałe, wschodnie mózgi.
  • Odpowiedz
@sir: Ale ja napisałem ci coś o kasie, że może nie mieć tyle znaczenia ile się nam wydaje. Ilość czołgów jest faktem. Tam jeszcze world firepower pokazuje 4000 latających jednostek co też mogło nie być wywróżone.
  • Odpowiedz
Spostrzeżenia w punkt, nic dodać. Teraz, kolego, przygotuj się na bombardowanie, ale wykopków. Ruska onuco, kacapie ty....

Świat zwariował, a Ukraińcy rozkochali w sobie cały świat w parę dni, zmusili UE do przyłączenia i rozlokowali płodne kobiety bliżej Berlina. Wspaniałe, wschodnie mózgi.


@kamlor: Po Przemyśle widać jak emocjonalnie podchodzimy do wszystkiego. Na wypoku jest to samo, przełamanie retoryki boli fizycznie.
Big data ma nas wszystkich rozpracowanych jak stado baranów, założyłbym
  • Odpowiedz
Ruski mają 12400 czołgów ponad 1 000 000 ludzików w armii.


@artur-tyminski: a ile mają sprawnych czołgów i nieprzeterminowanych racji żywnościowych? jak oni te czołgi przerzucą przez granicę? przez połowę wschodniej granicy płynie Bug więc zostaje podlasie

Żyli normalnie na Ukrainie

część tych ubogaconych kulturowo spokojnych(#!$%@?ących nożem w pociągu) śniadych ludzi przybyło na ukraine w trakcie wojny licząc na szybki tranzyt do berlina ¯\_(ツ)_/¯ a jak przejadą z przemyśla do
  • Odpowiedz
@artur-tyminski: nie wiem czy wiesz ale większość np. czołgów jakie są w Polskiej, ruskiej i każdej innej armii mimo że są wpisane na aktualnym wyposażeniu to w rzeczywistości szrot, który nie jeździ i pełni rolę części zamiennych.
  • Odpowiedz
@Wild_Rebel: ale to tylko moja teoria, spokojnie
@lukszymonk:

a ile mają sprawnych czołgów i nieprzeterminowanych racji żywnościowych? jak oni te czołgi przerzucą przez granicę? przez połowę wschodniej granicy płynie Bug więc zostaje podlasie


ilość czołgów to cytat, ilość maksymalna, pokazuję tu kontrast między tym co stracili na Ukrainie a tym czym realnie dysponują. Nie wiem ile z nich działa. Nie wiem czemu dali swoim
  • Odpowiedz
@Alkreni: Czyli analogicznie, każdego myślącego z nurtem i bardzo powierzchownie, od dzisiaj nazywa się ukraińskim trollem? Każda dotychczas wojna była teatrem, co się po latach stwierdzało. Wielkie pieniądze, manipulacje, aktorzy na wysokich stanowiskach, tylko operatorzy tej całej machiny nigdy nie zostali sklasyfikowani jako przestępcy. Ba, nawet nie wiadomo do końca kto za tym stał/stoi. Jeśli chcesz mnie wyzywać od ruskich antyszczepów, to przyjmij do wiadomości, że czuję się dumnym Europejczykiem,
  • Odpowiedz
nie wiem czy wiesz ale większość np. czołgów jakie są w Polskiej, ruskiej i każdej innej armii mimo że są wpisane na aktualnym wyposażeniu to w rzeczywistości szrot, który nie jeździ i pełni rolę części zamiennych.


@sir: większość, czyli powiedzmy 8000 to szrot, który nie odpali. Pozostaje 4000. Jak to się ma do tych 200, które rozwalili Ukraińcy?

#!$%@?


@whoever: Napisz coś więcej, cokolwiek, może wiesz coś czego
  • Odpowiedz
@kamlor:

@Alkreni: Czyli analogicznie, każdego myślącego z nurtem i bardzo powierzchownie, od dzisiaj nazywa się ukraińskim trollem? Każda dotychczas wojna była teatrem, co się po latach stwierdzało. Wielkie pieniądze, manipulacje, aktorzy na wysokich stanowiskach, tylko operatorzy tej całej machiny nigdy nie zostali sklasyfikowani jako przestępcy. Ba, nawet nie wiadomo do końca kto za tym stał/stoi. Jeśli chcesz mnie wyzywać od ruskich antyszczepów, to przyjmij do wiadomości, że czuję
  • Odpowiedz