Wpis z mikrobloga

Przyjmijmy czarny scenariusz że Putin jakoś daje radę zająć całą Ukrainę. I teraz załóżmy że Unia daje każdemu Ukraińcowi unijne obywatelstwo i 20k euro na start. No i każdy kraj by musiał solidarnie przyjąć pewną liczbę uchodźców. Myślicie że ilu Ukraińców zwiałoby z ruskiego miru, 30 mln? Wtedy Putin zostaje z kilkoma milionami emerytów do utrzymania a reszta #!$%@? do Unii ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ukraina #wojna
  • 21
@Gother: on ma w dupie ludzi.
Jemu chodzi o zasoby, Ukraina ma ich w #!$%@?, tylko podobnie jak Wenezuela od dziesiątek lat jest w tyglu wewnętrznych konfliktów i nie ma kto tego wykorzystać.
@Marpietry: 20k razy 30 mln to chyba 600 mld euro wychodzi więc wcale nie tak dużo. I w pierwszych miesiącach chaosu nie dałby rady ludzi zatrzymać.

@Qiudo: Surowce nie są tak ważne jak ludzie, gdyby były to Afryka by była super bogata
@Gother: Afryka nie jest bogata bo jest drenowana na miliardy dolarów co roku przez zachód od setek lat.
W geopolityce surowce są znacznie bardziej ważne od ludzi bo ludzi da się zastąpić a surowce nie pojawiają się nagle na zawołanie.
@Qiudo: Nie pojawiają się na zawołanie ale zawsze można je odkupić od upadłych państw za psi grosz. A ruscy odcięci od zachodnich technologii pewnie stracą nawet możliwość wydobywania pewnych surowców. Zresztą jest tyle państw że zawsze można od kogoś innego wziąć
@Qaktus: Jakbym 2 tygodnie temu napisał że Rosja rozpocznie wojnę, w tydzień nie da rady zająć żadnego większego miasta i Zachód da sankcje nie dość że na SWIFT to jeszcze na bank centralny, Niemcy zwiększą wydatki na zbrojenia do 2% PKB i Cyganie będą kradli czołgi ruskom to by mi ludzie pisali że wariat jestem xD
@Qaktus: Już Ukraińcy chyba dostali możliwość do 3 lat byciem traktowanym jako obywatele Unii, więc to jest tylko dalsza konsekwencja. Jako wykopowy ekspert mam prawo do wychodzenia nieco dalej i patrzenia na przyszłe scenariusze xD. Żyjemy w zwariowanych czasach trzeba się dostosowywać