Wpis z mikrobloga

@sprzedam_nerke: bez paszportu i wizy wjazd na Ukrainę dla obywateli krajów Unii Europejskiej i WNP jest niemożliwy.
Sam nie rozumiem, jak to możliwe, że nie mają dokumentów.
Jestem w stanie zrozumieć, że Ukraińcy opuszczający swój kraj nie mają wizy do Polski, ale co do cudzoziemców na Ukrainie - mam wątpliwości.
@habren: xD jesteś na jakiejś grupie somalijskiej,kobiety lubią brąz czy coś w ten deseń ? owszem są studenci ale sporo tych podejrzanych typków z 60iq na twarzy max co nie zna żadnego języka i udaje studentów,unikają kamer - to nie normalne
@Atencyjna_K nie, gościu. i nie sil się na kiepskiej jakości szydrerę, bo Ci słabo wyszło. tak się składa, że jestem z SG i na dodatek przyjmuję od nich wnioski o udzielenie ochrony międzynarodowej. nie wiem skąd Ty masz informację, że wielu z nich wjeżdża bez dokumentów. Ukraińcy owszem, inne nacje to może jakiś procent do kilku.
@gachimucho uciekają z terytorium objętego wojną. to jest wyjątkowa sytuacja, umocowana zresztą prawnie (art. 32 ustawy o cudzoziemcach). jak to sobie wyobrażasz? że Ukraińców wpuścimy, ale takiego studiującego tam np. ob. Kuby rakieta nie sięga? prawo jest jednakowe dla nich wszystkich.
nie kolorowe osobniki, tylko ludzie, jak ja i Ty (choć tu nie wiem, czy ich nie obrażam). mam dostęp do naszych systemów i sprawdzałam to. ludzie wjeżdżający bez dokumentów się zdarzają, ale to niewielki procent. nie macie pojęcia i siejecie dezinformację.
@habren: pisałem o tym, że obywatele UE nie mogą wjechać na Ukrainę bez paszportu i wizy, a Ty mi mówisz coś innego. Inaczej jest w przypadku obywateli Rosji, Białorusi i innych krajów WNP: im wystarczy paszport. Ale Ukraina ma swoje własne niuanse związane z przyjazdem Rosjan.
To, że teraz jest wojna, nie oznacza, że dokumenty muszą zostać stracone. Ci ludzie nie przyjechali na Ukrainę bez dokumentów, a gdy wybuchła wojna, dokumenty
@sprzedam_nerke: mnie to bardziej zastanawia czemu nie zaczeli uciekac z 2tyg przed inwazja. Wtedy ambasady wydawaly ostrzezenia zeby uciekac i sami tez zamykali placowki i #!$%@?. I co przez te 2tyg nikt z tych studentow wczesniej nie wyjechal? Cale 70k zostalo i wszyscy sie pchaja tylko na granice z Polska xD? Teraz sie obudzili i blokuja smieciuchy prawdziwych uchodzcow, O ILE to prawdziwi studenci jeszcze tam sie laduja.
@gachimucho a, no dobrze. teraz Cię rozumiem. jasne, że mieli paszporty i pewnie nawet wizy, ale tak jak już wcześniej komuś pisałam: tych ob. państw innych niż UA, którzy zostali wpuszczeni bez dokumentu, jest naprawdę niewielki odsetek, więc jestem w stanie uwierzyć, że część z nich miała ten paszport gdzieś tam u pracodawcy, u znajomego na mieszkaniu, w mieszkaniu gdzie bali się już wrócić... ja słyszałam już takie historie a propos dlaczego
@habren: wiem, że rząd przygotowuje pełną informację na temat ubiegania się o status uchodźcy dla cudzoziemców z Ukrainy.
Co do paszportu - nikt tak naprawdę nie nosi go przy sobie, ponieważ nie jest on potrzebny obywatelom nigdzie poza wyjazdami zagranicznymi. Nie mają też dowodów tożsamości w Ukrainie poza paszportem.