Wpis z mikrobloga

super, że ukraina sie broni, ale niestety zapłacą za to wysoką cenę. putin teraz stanie sie bardziej brutalny. co czeka rosję po zakonczeniu wojny? ile potrwają te pieprzone sankcje? czy ktoś chce powiedzieć, ze juz nigdy rosjanin nie obejrzy w tv fify i nie zapłaci mastercardem? nie chce mi się w to wierzyć. rosja rozpieprzy urkainę, wstawi kogoś swojego i zacznie sie długa odbudowa ukrainy i rosja zacznie swoją grę z zachodem na nowo. zachód będzie się biernie przygladał. mozliwe ze rosja z zachodem (np. niemcami) juz pewne rzeczy dogadała. tylko zastanawia mnie gospodarka rosji w długiej perspektywie. zbyt hurraoptymistyczne sa te scenariusze o wielkim krachu, upadku gospodarki rosji - nie chce mi się w to wierzyć, w upadek rosji...

#ukraina #wojna
  • 14
@kam3o: @red7000: @Maczaris: @lichwiarz: na pewno znajda sie kraje, ktore pojda na rozmowy z putinem, jesli on zajmie ukraine, wtedy do stolu moga usiąść i powoli odrabiać straty. tylko dywaguje, bo bardzo mnie intryguja możliwe dalsze scenariusze długoterminowe. powiedzmy, ze sankcje potrwala dlugo pol roku-rok, nie wiem, rosja pada, co dalej? co sie dzieje z rosjanami? rosja zostanie przehandlowana przez bogaty zachód? obywatele rosji sami obala putina widząc