Wpis z mikrobloga

#diy #majsterkowanie #druk3d #drukarki3d

Czy znajdę mirka prowadzącego usługi druku 3d?

Potrzebuję 4szt adapterów kształtu pokrywy 501 do maski 3M na rurkę z końcówką fi 20mm o długości 30mm, pod kątem 30°. W środku przyda się też przedłużenie coś ala strumienica by nakierować powietrze na otwór elementu 603 Element ten nie musi być wykonany idealnie bo mogę go wkleić na stałe na element 603 maski.

Albo jeżeli będzie prostsze do wykonania zamiast elementów 501 i 603 zaadoptować montaż maski 3M z 603 i od razu wstawić na to rurkę.

W FreeCAD (od razu piszę, że pierwszy raz coś takiego robiłem) przygotowałem poglądowo box z filtrem bo nie wiem jak zrobić stożek itd. W każdym razie chcę nałożyć wentylator 140mm we wnękę na górze, wraz ze zwężaniem się stożka drugi wentylator 80mm w środku, a stożek zakończyć dwoma okrągłymi wejściami na dwa węże. Wąż z końcówką wpuszczaną do boxa fi20mm głębokości 30mm. Oraz osobno element - ramkę na filtr przeciwpyłowy nakładany na wierzch boxa tam gdzie 140mm wentylator.

4 szt adaptera i jeden box z ramką na filtr. W dużym skrócie chcę zaadaptować maskę 3M na aktywny filtr nadmuchowy.

Drugi projekt to puszki natynkowe do pstryków i gniazdek 40 szt. Z czarnego polimeru niepalnego i nietopliwego. Najlepiej by dało się go szlifować i polerować, ewentualnie doprowadzić do półmatu lub usunięcia nadlewek z warstw. Tak więc nie powinien robić się biały przy szlifowaniu. Przełączniki mają 80mm średnicy więc puszki mogą być tej samej lub większej średnicy 82mm bo nie muszą się koniecznie licować. Tak jak w zwykłych puszkach dwa poszerzenia po bokach na montaż przełączników. Dno puszki pełne z pięcioma otworami fi6mm na kołki do ściany. Na górze otwór średnicy 6mm na 8mm od dna puszki do krawędzi otworu na wpuszczenie kabla. Teraz nie wiem czy spróbować ogarnąć skręcaną ramkę na kabel w środku by go przytwierdzić do puszki czy po prostu wpuszczę w środku jakiś skręcany pierścień lub trytytkę albo po najniższej linii oporu zamontuję parę centymetrów przed puszką/włącznikiem/gniazdkiem naściennym montaż kabla (ostatnie zdjęcie).

Tak wiem jak te rzuty wyglądają, ale robiłem je na szybko i byle jak ( ͡° ͜ʖ ͡°) jeżeli będzie taka potrzeba wykonam je tak jak należy. Chyba.
Krole - #diy #majsterkowanie #druk3d #drukarki3d

Czy znajdę mirka prowadzącego usł...

źródło: comment_1646152980yjHQfonEK7WgBzoKYy4u22.jpg

Pobierz
  • 7