Wpis z mikrobloga

#elektronika

Hej,

Mam do połączenia ze sobą kilkaset płytek, potrzebuję do tego możliwie niewielkich złącz/konektorów, które wytrzymałyby 600V i prąd 120 mA - nie mam pomysłu czym by to połączyć. Macie jakieś pomysły?

Dla ścisłości - montaż na pcb.
  • 10
@MalowanyPtak: przejrzyj strony producentow - Degson, Phoenix Contact, Wago, Molex. Albo ustaw parametry poszukiwanych zlacz w selektorze sklepu TME

dla napiecia 600 V zlacza beda raczej duze niz male, normy wymagaja odpowiednich odstepow pomiedzy padami, sprawdz czy faktycznie tam sie takie napiecie pojawi bo jezeli tak to i odstepy pomiedzy sciezkami musisz zachowac odpowiednio duze i najlepiej wszystko polakieruj na koniec (plastik w sprayu)

Jezeli pytasz o zlacza na wykopie to
@KondProsty: Rozłączne, najlepiej na kabel pomiędzy płytkami rzędu 25cm.

@dktr: Płytki z rdzeniem aluminiowym, po 25-50cm z ledami. Złącza mają stanowić de facto szerokość płytki - będą na tym tylko LEDy i złącza po obu stronach.

@hu-nows: Znalazłem Molexy jakieś, ale są teraz strasznie problemy z dostępnością i ich cenami (6zł za złącze...)..
Teoretycznie zasilacz może dać do 570V, dlatego chciałem rating na 600V, ale realnie praca będzie w
@MalowanyPtak: 1kV na 1mm dla już zjonizowanego łuku. Na 600V 0.6mm odstępu ci wystarczy, wiec nie wydziwialbym i użyłbym tego co jest łatwo dostępne nawet jeśli przekracza wartość z noty katalogowej- typowe goldpiny raster 1.27mm albo IDC będą wystarczające.
Jak koniecznie chcesz więcej to wydłub co drugi pin z goldpina będziesz miał ok 2.14mm odstępu
@mtmsweb: nie zgadzam się z danymi ktore podajesz co do odstepow ale spoko, op zaryzykowal korzystanie z wiedzy na wykopie wiec jego problem. Ściezki będzie miał pokryte soldermaską ale co do odsłonietych pinów złącz to jednak producent złącza narzuci rozstaw i na pewno nie bedzie to 0,6 mm

@MalowanyPtak: tak, wybór jest maly a ceny wysokie, takie są teraz czasy, wykop w tym nie pomoże i magicznie nie znajdzie super
Pobierz
źródło: comment_1646168056bSDi3HRv0Cg10CtTTdY85o.jpg
op zaryzykowal korzystanie z wiedzy na wykopie wiec jego problem


@hu-nows: Podoba mi się to stwierdzenie :P

Też właśnie zastanawiałem się nad wago, ale ceny dobijają, szczególnie przy takiej ilości płytek.

Robić będą u nas w polszy. Przetwornica nie wchodzi w grę, muszą być listwy zasilające masę ledów w linii na zasilaczu stałoprądowym.
@MalowanyPtak: to wago ma rozliczne podróbki i z tego co kojarzę da się znaleźć wersję za 1 - 2 zł przy zakupie 1000 szt. Taniej to juz tylko totalny chińczyk noname / portal alibaba

hm czyli dasz ze 100 x LED w linii i puścisz stały prąd. źródło prądowe będzie razem z diodami na listwie czy zewnętrzne? Jeżeli zewnętrzne a listew będzie wiele to jak chcesz wyrównać przepływ tak żeby strumień
@hu-nows: Powiem tak: ja chciałem robić to balanserem na LM3466, ale jak pokazałem ile będzie kosztował balanser na te 40 gałęzi, to szukając cięcia kosztów będziemy mierzyli każdą linię osobno i dobierali do tego rezystory. Zasilacz zewnętrzny. Tyle, że jak upali jedną diodę, to po prostu zgaśnie linia przez zabezpieczenia zasilacza. Może to poczekać na przyjazd obsługi.