Wpis z mikrobloga

#radio
#krotkofalarstwo Witajcie Mirki, mam pytanie do znających się na temacie, co sądzicie o TECSUN PL310ET odbiornik globalny DSP MW LW SW UKF, chodzi mi o to zeby mieć odbiornik na którym usłysze Program I Polskiego Radia na falach długich, a także inne stacje nadające na LW, tam gdzie FM nie dochodzi. Chodzi mi równiez o mobilność urządzenia, i możliwość włożenia baterii ze sklepu.
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WormRider: fajny jest, ale popatrz testy na youtube czy faktycznie łapie LW. Ja mam xhdata 808 (wygląda dokładnie jak ten Twój) i w nim długie ledwo ledwo. Bez problemu łapię stacje z innych krajów, ale PR I chyba raz i nawet nie mam pewności, na tyle słabo było.

Inna rzecz że PR1 nadaje na 225kHz, a to radio nie obsługuje tak nisko z tego co widzę ;)

Na pocieszenie, że tak
@annotate: to jak odbierać PR 1, skoro nawet takie radio nie ma zakresu? kiedyś chyba każde radio miało ten zakres, pamiętam, że nawet w samochodzie odbierałem 1 na długich. Czy coś się zmieniło? czy ja cos źle rozumuję? generalnie szukam małego, odbiornika który zasilę baterią
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@uht200: nie bardzo wiem co mam Ci powiedzieć. Kiedyś może tak słuchano... ;)

W dzień na LW masz bodaj z 7 stacji które złapiesz poniżej 300kHz. Może zainteresowanie jest małe, może producentom za drogo żeby robić w radyjkach skuteczne anteny na te częstotliwości...

Moje radio to wspiera ale efekty są mizerne, w recenzjach to samo podkreślają.

http://www.polskaam.radiopolska.pl/faledlugie.htm
@maniek000: jest sporo na dlugich, od ruskich przez Ukrainskie jakies UK, Chiny, Wegry ta antena z zestawu daje rade. Jest Polskie radio dla zagranicy, dla mnie liczy sie kompaktowy rozmiar i zasilanie paluszkami AA, no i cena 370,00 zł.
@maniek000: antena AM ma zakres 150- 1710 kHz, wiec łapie PR1 ,użytkuje 4 dzień i nie spadło nawet o 1 kreskę, cena z kupilem na konektor5000.pl ale teraz maja chyba nieco drozej.