Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Co się stanie, jeśli Putin odpali broń atomowa na Ukrainie? Wszyscy mówią o gwarancji wzajemnego zniszczenia, że to jest grą, gdzie wszyscy przegrywają, atomowa zima itp. Ale też wszyscy chyba w tym kontekście zakładają atak Rosjan na Stany, ew. inny kraj NATO. A co jeśli uderza w Kijów? Teraz wszystkie kraje zaangażowane w pomoc zastrzegają, że nie podejmą interwencji zbrojnej na Ukrainie. A co w przypadku ataku atomowego? Przecież potencjalna odpowiedź na to to gwarancja WWIII bez żadnych hamulców. NATO odpowie zbrojnie? Czy wszyscy wyrażą oburzenie i doślą kolejne pociągi z hełmami?

#rosja #ukraina #wojna #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
  • 13
@jaguarbuz: nie będzie nuklearnej zimy - prawdopodobnie zostałby użyty ładunek taktyczny mocy około 90-130kt. Putin już przegrał a to jeszcze by wzmocniło jego wizerunek słabego przywódcy, poza tym stałby się zbrodniarzem wojennym zbyt niebezpiecznym do pozostawienia przy życiu - USA nie szczędziłoby dziesiątek miliardów i zniesienia sankcji żeby go dopaść
Putin już przegrał a to jeszcze by wzmocniło jego wizerunek słabego przywódcy


@pablum: Jak dla mnie, to walnięcie atomówką to jest już przekroczenie pewnej dość wyraźnej granicy w prowadzeniu wojny.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rivers666: @Login776: @pablum: @CherryJerry: ja rozumiem, że raczej nie użyje tej broni, bo to jest wyrok wydany na samego Putina. Ale nawet ta wojna nie wygląda jakby była super przemyślana i nie świadczy za dobrze o putinowym zdrowiu psychicznym. I interesuje mnie, co się stanie, GDYBY jednak taki atak się odbył.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@CherryJerry: jasne, dla Ciebie to przekroczenie granicy. Dla mnie przekroczeniem granicy było rozpoczęcie wojny, której rzeczywistych potencjalnych zysków w przypadku wygranej cały czas nie widze. Nie mówiąc o tym, jak im to wychodzi. I naprawdę ostatnia rzeczą, która będę robił w przypadku ataku atomowego, będzie sprawdzanie czy usunąłeś konto, także nie czuj się zobligowany :)
@rivers666: myślę, że nikt by się nie odważył ryzykowania, że będzie następny i dojdzie do unicestwienia państwowości rosyjskiej - dowodzą tego chociażby ujawnione amerykańskie OPLAN-y które zakładały atak dekapitacyjny licząc się z kontratakiem na zasadzie "mleko się rozlało teraz kto pierwszy ten lepszy"