Wpis z mikrobloga

Obawiam się jednego.

Że Rosjanie, ci zwykli normalni Rosjanie, nie zareagują na pogarszający się standard ich życia tak, jak życzyłby sobie tego Zachód. Jasne, część z nich protestuje, ale ile osób zorientuje się, że wrogiem jest Putin, kiedy to ten wielki zły Zachód nakłada na nich sankcje za coś, czego nie zrobili? Będą cierpieć w swoim odczuciu zupełnie niezasłużenie i w poczuciu bycia znienawidzonymi przez cały świat odwrócą się od niego, odwrócą się od Zachodu w stronę matuszki Rosji i odizolują mentalnie jeszcze bardziej, w ramach pocieszenia karmiąc się bajkami o wyższości własnego państwa i narodu nad innymi, mimo że żyje w lepiankach z gówna. Już teraz Rosjanie żyjący na Zachodzie zaczynają być traktowani jak trędowaci, i wszystko wskazuje na to, że podzielą los emigrantów z Bliskiego Wschodu dyskryminowanych po atakach na WTC. Mówcie, co chcecie, ale mnie jest ich - przynajmniej tych, którzy nie mają totalnie wypranych propagandą mózgów - cholernie żal. Będą - już są - jak dzieci z dysfunkcyjnych rodzin, które idą do szkoły tylko po to, żeby usłyszeć, że są równie #!$%@?, jak ich psychopatyczni rodzice, podczas gdy sami są ich ofiarami.

#wojna #ukraina #rosja
  • 47
@dessy: a jakie masz rozwiązania? jakie masz pomysły na sankcje które #!$%@?łyby tylko głosującym na putina? koreańczyków z pólnocy też szkodujesz że nakładają na nich sankcje? Wiesz kogo mi szkoda? Polaków, którzy stracą przez sankcje pracę, bo tak, my też oberwiemy tymi sankcjami
@dessy: No w tym tkwi problem, że to niestety nie są "niektórzy" Rosjanie, ich jest na prawdę cała masa. Sam się bardzo mocno rozczarowałem, kiedy zacząłem ze znajomymi rozmawiać o wojnie, kiedy się to zaczęło. Wcześniej polityką w ogóle się nie interesowałem i raczej nie poruszaliśmy tych tematów. Możesz uwierzyć mi na słowo, jeśli nie chcesz, ściągnij sobie, na przykład, aplikację HelloTalk, ustaw język docelowy, (ten którego się uczysz, bo to
@Omicron: Nie, nie trzeba unicestwiać całej rosji tylko jednostki które spowodowały tą sytuację (w pierwszej kolejności putin). A później procesy resocjalizacji dla "ciemnego ludu" i nauka, bo chociażby odsetek analfabetów tam jest potężny i nimi łatwo manipulować.
@Omicron: ale nie rozumiesz, że właśnie tak rodzą się kolejni dyktatorzy? XD w poczuciu krzywdy, którą będą chcieli pomścić? jak Hitler, który doszedł do władzy dlatego, że obiecał Niemcom odkucie się po I wojnie światowej. Nie twierdzę, że te sankcje nie są potrzebne, bo są, co nie zmienia faktu, że jeśli Zachód je utrzyma, nawet gdy już Putin (hopefully) strzeli sobie w łeb czy wypije herbatkę z polonem, to wyhoduje sobie
@Panciak: oczywiście, że trzeba... nie może jeden, agresywny naród od stuleci trzymać największego i najbogatszego terytorium na ziemi, a świata straszyć atomem. Wcześniej czy później Rosja zostanie rozmontowana, a uciśnione republiki będą wdzięczne za niepodległość
Miarka się przebrała, nie teraz, to za 10 lat, Putin podpisał wyrok na Rosję
@dessy: tam jest przepotężne bogactwo, ale durnie ładują w zbrojenia bo wydaje im się, że ktoś chce zabrać im terytorium i wreszcie ich obawa się z czasem spełni. Przesadzili, jak teraz nie zaatakują NATO, to w końcu im się do dupy dobiorą Chińczycy, a republiki zaczną się buntować. Są takie gdzie Rosjanie stanowią 40%, a nawet 20% populacji
@Omicron: na ich miejscu też bym nostalgicznie wspominał czasy Imperium, przecież to wspaniałe uczucie dowartościować się, tym, żs kiedyś się było silnym, młodym itd. To nie jest w żaden sposób dziwne. Ale z drugiej strony mało kto jest na tyle odważny/głupi, żeby pchać siebie i swoich bliskich na śmierć do biegania z karabinem. Na szczęscie teraz mamy takie czasy w których zamiast upierać się przy zbioriwości coraz częściej eksponujemy jednostkę.
@mibmib2 Ukraińcy i my mamy trochę różne spojrzenie na historię. Polecam ci najnowszy wpis @MirkoMored który daje do myślenia.

U nas też robi się bohaterów z żołnierzy wyklętych, wśród których część ma swoje za uszami. Czy to powód żeby Polaków utożsamiać z mordercami?
@dessy: Na Cyprze znajduja sie cale osiedla apartamentowców zasiedlone przez Rosjan. Ruskie sklepy fryzjerzy i restauracje. Angol od którego wynajmowałem dom obok ruskiego resortu zapytał mnieczy wiem skąd niby zwykli ludzie z tak niby biednego komunistycznego kraju maja pieniądze na domy letniskowe po 300-600 tys euro bo On cale życie ciężko pracował żeby mieć na starość dwa domy. Te 5 % ruskiego społeczeństwa które nie sra za stodoła zna sie lepiej